Балкан победи съседите за шест поред

Балкан (Ботевград) продължи победната си серия в НБЛ, която вече се простира в шест последователни двубоя. В “Арена Ботевград” домакините надвиха съперниците си от съседен Правец, надделявайки убедително над младата селекция на Академик с 93:49.

С днешния успех ботевградчани вече имат 31 точки след 14 победи и само 3 загуби в 17 мача до момента. Гостите от своя страна са с отрицателен баланс, който се изразява в 8 победи и 10 загуби в 18 двубоя.

Треньорът на Балкан Небойша Видич използва максимално дълга ротация днес, давайки шанс за изява на общо 12 баскетболисти, като нито един от тях не прекара на игрището повече от 25 игрови минути. Възпитаниците на сръбския наставник превъзхождаха опонентите си през целия двубой, а доминацията им сякаш бе най-ярко изразена в последната четвърт, в която допуснаха едва 3 точки в коша си.

Христо Захариев вкара най-много за победителите - 20 точки за малко повече от 23 минути. Игор Кесар и Дейвид Хоутън добавиха съответно 15 и 14, докато Брендън Фортънбери и Джордан Калахан се отличиха с по 10.

За Академик най-резултатен бе Красимир Димитров с 11 точки, а с 10 завърши преотстъпения от Фенербахче Йордан Минчев.