Левски на финал след втора победа над ЦСКА (галерия)

Волейболистките на Левски се класираха за финала в НВЛ-жени. "Сините" се наложиха като гости над ЦСКА с 3:1 (25:14, 18:25, 26:24, 26:24) в мач №2 от полуфиналния плейоф помежду им, игран тази вечер в зала "Васил Симов".
ЦСКА-Левски@@@
Така Левски спечели плейофната серия с 2-0 победи и се класира за големия финал. Там "сините очакват победителя от другия полуфинал между действащия шампион Марица (Пловдив) и Берое (Стара Загора).
"Червените" стартираха неубедително в първия гейм, докато "сините" имаха мощно начало и поведоха с 8:2. Колебанията в играта на домакините се задълбочиха, като те не можаха да се отърсят от тази ситуация. Треньорката Юлия Иванова потърси промяна в посрещане, като на игрището се появи Дарина Куманова на мястото на Ивета Станчулова, но и това не помогна. Левски направи разгромна разлика и затвори гейма в своя полза след разгромното 25:14.
През втората част армейките се стабилизира и показаха, че могат да направят обрат. Първото техническо прекъсване дойде при точка аванс в полза на домакините - 8:7, а след силен сервис и отлична игра на блокада разликата набъбна до 15:9. "Сините" започнаха да грешат, а атаката им стана предвидима. Любка Дебърлиева потърси промяна с двойна смяна, като на игрището влязоха разпределителката Гергана Георгиева и нападателката Мария Йорданова. Домакините, обаче, бяха във възходяща си линия, преимуществото им се запази и спечелиха гейма с убедителното 25:18, а с това изравниха резултата на 1:1.
Изключително равностоен и оспорван бе третия гейм, който бе ключов в мача. Волейболистките на Левски показаха характер, като надделяха в решителните минути. Страхотна психика показа Моника Кръстева, която в две поредни атаки не сгреши, а "сините" спечелиха гейма трудно с 26:24 след отличните й изяви. Четвъртата част започна равностойно и премина през обрати, напрежение и изпитание на психиката. Левскарките взеха комфортен аванс, но впоследствие не успяха да го задържат. Армейките успяха да стопят пасива си и дори поведоха при 21:20, При равенството 24:24 психиката на "червените" не издържаха и те загубиха начален удар, като подариха точка на Левски. Геймът бе затворен от успешна атака на Моника Кръстева, която отново бе беапелационна и "сините" печелиха с 26:24, а с това и мача с 3:1, с което се класираха за големия финал.
ЦСКА - ЛЕВСКИ 1:3 (14:25, 25:18, 24:26, 24:26)
ЦСКА: Диана Ненова, Ралина Дошкова, Силвия Кьосева, Ивета Станчулова, Борислава Съйкова, Мартина Хикова - Михаела Михайлова-либеро (Дарина Куманова)
Старши-треньор: ЮЛИЯ ИВАНОВА
ЛЕВСКИ: Вангелия Рачковска, Мирослава Паскова, Деница Димитрова, Анелия Джондрова, Моника Кръстева, Кристина Гунчева - Кристиана Петрова–либето (Гергана Георгива, Мария Йорданова, Мария Петкова)
Старши-треньор: ЛЮБКА ДЕБЪРЛИЕВА.