Краси Георгиев и Равена без шанс срещу Малийе Пиянго в първия полуфинал за Чалъндж къп

Българският център и неговият италиански отбор Бундже (Равена) нямаше шансове в първия мач от полуфиналите на третия по сила европейски клубен турнир Чалъндж къп. Георгиев и компания паднаха у дома от турския Малийе Пиянго (Анкара) с 0:3 (21:25, 19:25, 23:25) в първата среща помежду им, играна пред около 2000 зрители в зала "Палацо Мауро де Андре".

Мачът-реванш е в сряда (21 март) от 17,30 часа българско време в Анкара. Равена трябва да направи чудо и да спечели с 3:0 или 3:1, за да стигне до т.нар. "златен" гейм. От друга страна волейболистите на Малийе се нуждаят само от два спечелени гейма, за да се класират на финала за Чалъндж къп.

Краси Георгиев започна като титуляр за домакините, но бе сменен във втория гейм от Марко Вители. Българинът се отчете с една единствена точка от атака. Най-резултатен за Равена пък бе австриецът Паул Бухегер с 19 точки (2 аса и 47% ефективност в атака). За тима на Малийе над всички бе естонският национал Оливер Венно със страхотните 23 точки (2 блока, 4 аса и 53% ефективност в атака) за победата. Македонският разпределител и бивш играч на българския Марек Гьорги Гьоргиев също представи силно цял мач и завърши с една точка за успеха.