Очаквайте в 17:00: Левски с последна тренировка преди срещата с Берое, "сините" са амбицирани да се върнат към победите

Алекс Грозданов и Верона взеха само гейм на Зираатбанк в полуфинал №1 за Купата на CEV

Волейболният национал Алекс Грозданов и неговият италиански отбор Калцедония (Верона) започнаха тежко в полуфиналите на втория по сила европейски клубен турнир за Купата на CEV. Воденият от Никола Гърбич тим отстъпи у дома на Зираатбанк (Анкара) с 1:3 (25:18, 22:25, 21:25, 20:25) в първия мач помежду им, игран пред около 3000 зрители в зала "Олимпия".

Срещата-реванш е във вторник (20 март) от 18,00 часа българско време в Анкара. Верона се нуждае от истинско чудо, за да спечели с 3:0 или 3:1 и да стигне до т.нар. "златен" гейм. От друга страна волейболистите на Зираатбанк трябва да спечелят само два гейма, за да се класират на финала за Купата на CEV.

Алекс Грозданов остана резерва и не се появи в игра за домакините. Най-резултатен за Верона бе американският национал Томас Джаешке с 12 точки (2 блока, 1 ас, 33% ефективност в атака и 29% позитивно посрещане). За тима на Зираатбанк над всички бе италианецът Олег Антонов с 22 точки (3 блока, 2 аса, 57% ефективност в атака и 38% позитивно посрещане) за победата.