Ерика Зафирова се класира на пета в многобоя на "Купа Ирина Дерюгина"

Ерика Зафирова се класира на пето място в многобоя при жените на международния турнир по художествена гимнастика "Купа Ирина Дерюгина", който е съпътстващ надпреварата за Гран При в Киев (Украйна).

Зафирова събра сбор от 63.350 точки, след като получи на обръч оценка от 15.700 точки, на топка 16.000 точки, 15.300 точки на лента и 16.350 точки на бухалки. Петя Борисова е седма в многобоя с 62.250 точки, е Йоана Николова е 18-а с 50.850 точки, след малшанс на топка, където изпусна уреда извън терена. Борисова беше оценена на обръч с 14.750 точки, на топка с 16.100 точки, с 15.900 на лента и с 15.500 на бухалки. Йоана Николова с 14.800 точки на обръч, 10.800 на топка, 13.600 точки на бухалки и 11.650 точки на лента. Победителка стана Ирина Аненкова (Русия) с 68.400 точки.

На международния турнир за девойки отбор 1 на България (Анна Келман и Татяна Воложанина) се класира пети с 87.700 точки, а отбор номер 2 (Валерия Ватова и Вероника Любчова) е седми с 84.250 точки. Отборно при девойките шампион е Украйна 1 със 101.000 точки. Българските гимнастички се класираха общо за 12 финала при девойките и жените. При жените на обръч ще участват Ерика Зафирова и Йоана Николова, на топка, бухалки и лента ще имаме по две финалистки - Ерика Зафирова и Петя Борисова. При девойките се класира по една гимнастичка от държава. Валерия Ватова ще играе във финала на обръч, Анна Келман ще участва във финалите на топка и на бухалки, а Татяна Воложанина на лента. В момента се играят първите два уреда от турнира Гран При при жените - обръч и топка. Българката Катрин Тасева е във втория поток, който започва в 18.15 часа.