Химки победи Макаби, Баскония надделя над Жалгирис

Алексей Швед записа първия си дабъл-дабъл в Евролигата, а Антъни Гил отбеляза 24 точки за победата на Химки с 94:91 (21:19, 23:20, 21:27, 29:25) срещу Макаби. Този успех изкачи руснаците на пето място в класирането и остави тима от Израел извън челната осмица.

Макаби завърши третата четвъртина със серия от седем безответни точки и поведе с 66:65, но Швед започна последната част с тройка. И въпреки че Макаби изравни резултата пет пъти, 6-кратните шампиони в Евролигата не поведоха повече. Швед вкара 10 точки в последните 10 минути и завърши мача с 22 пункта и 12 асистенции. Преди срещата беше проведена кратка церемония, с която шампионът в Евролигата от 2014-а година Девин Смит беше приет в Залата на славата на Макаби.

Баскония замени Макаби в челната осмица с победа с 84:64 (27:19, 16:14, 24:12, 17:19) срещу Жалгирис Каунас. Испанците записаха третата си поредна победа, след като Джейсън Грейнджър отбеляза 20 точки и отборът вкара 13 тройки от 29 опита за успеваемост от 44.8 процента.