Федерер помете пореден съперник в Индиън Уелс

Роджър Федерер се класира за 1/2-финал на турнира в Индиън Уелс. Световният №1 победи категорично корееца Хьонг Чонг в сблъсък от четвъртфинала с резултат 7:5, 6:1 за по-малко от час и половина. Това е 16-ти пореден успех за швейцареца от началото на сезона и 61-ви на този турнир.

Първият сет бе равностоен, като Маестрото пръв взе инициативата с пробив още във втория гейм. След това обаче Хьонг Чонг успя да върне пробива за 3:2, а впоследствие и да изравни резултата. След това двамата печелеха подаванията си до решаващия 12-ти гейм, в който кореецът отново рухна и допусна втори пробив за 7:5.

Във втория сет на корта имаше само един играч и това бе Федерер. Той правеше каквото си иска и позволи на Хьонг Чонг да спечели само един гейм за престиж.

Маестрото се отчете с 12 аса в този мач, докато съперникът му не успя да направи нито един. Федерер вкара 67% първи сервис, докато кореецът не бе никак убедителен по този показател с едва 53% вкарани първи сервиси.

В следващия кръг Федерер ще се изправи срещу хърватина Борна Чорич, който победи в три сета Кевин Андерсън (2:6, 6:4, 7:6 (3).