Спортинг оцеля след продължения

Спортинг (Лисабон) успя да се класира на 1/4-финалите на Лига Европа, след като елиминира чешкия Виктория Пилзен след продължения. Спортинг загуби с 1:2, но продължава напред с общ резултат от двете срещи 3:2.

В редовното време реваншът между двата тима от 1/8-финалите тази вечер завърши при резултат 2:0 за домакините от Виктория Пилзен. Първата среща в португалската столица приключи с победа със същия резултат за “лъвовете”.

Марек Бакош с глава даде аванс на Виктория Пилзен още в 6-ата минута, а в 65-ата отново той реализира още едно попадение за чехите, този път с шут отблизо. Във втората минута на добавеното време холандският нападател на Спортинг Бас Дост пропусна дузпа, след като стражът Алес Хрушка парира изстрела му от бялата точка.

В самия край на първото продължение защитникът Родриго Баталия с глава заби топката във вратата на чехите след центриране от корнер и отбеляза решаващия гол, с който Спортинг се пребори за място в следващата фаза.

ВИКТОРИЯ ПИЛЗЕН - СПОРТИНГ (ЛИСАБОН) 2:1 (след продължения, общ резултат 2:3)