Лайпциг не се огъна срещу Зенит и не спира да пише история (видео)

Феноменалното представяне на РБ (Лайпциг) в дебютния за клуба сезон в европейските турнири отведе състава до 1/4-финалите в Лига Европа. Това стана факт, след като тимът от Германия удържа 1:1 при визитата си на Зенит и след 2:1 преди седмица излиза краен победител с 3:2.

Жан-Кевин Огюстен заби скъпоценното попадение за Разенбалшпорт след 22 минути, а в края на полувремето Себастиан Дриуси. Цялото второ полувреме премина с атаки и пред двете врати, а в 82-ата минута Тимо Вернер пропусна дузпа за Лайпциг.

Както и в първата среща на “Ред Бул Арена”, и сега представителят на Бундеслигата имаше по-добрите положения. Домакините удариха и една греда, но натискът им беше по-скоро стихиен. В същото време играчите на Лайпциг демонстрираха бързина в атака, но така и не съумяха да се подсигурят с втори гол.

Това трябваше да стори Вернер в 82-ата минута, когато спечели наказателен удар, но германският национал загуби спора с вратаря Андрей Луньов.

В заключителните секунди Вернер демонстрира завиден спринт и изведе Брума, но и той не беше точен от отлична ситуация.

В крайна сметка пропуските на германците не се оказаха фатални, защото селекцията на Роберто Манчини не успя да вкара сблъсъка в продължения.