Марсилия не даде шанс на Атлетик и в реванша (видео)

Отборът на Олимпик Марсилия е поредният сигурен участник на 1/4-финал в Лига Европа. Тази вечер французите записаха втори успех над Атлетик Билбао и отстраниха баските от турнира. Възпитаниците на Руди Гарсия се наложиха с 2:1 в гостуването си на "Сан Мамес", а в първия мач бяха спечелили с 3:1, така че с общ резултат 5:2 продължават в следващата фаза.

В началото мачът бе равностоен с лек натиск на домакините, но в 38-ата минута Димитри Пайе получи в наказателното поле, финтира защитник и бе съборен, а съдията посочи бялата точка. Самият Пайе изпълни 11-метровия удар и хладнокръвно откри резултата.

В 52-ата минута гостите вкараха и втори гол, с който окончателно убиха и малката надежда на Атлетик за обрат. Лукас Окампос получи отляво, освободи си пространство и с диагонален удар прати топката неспасяемо в мрежата за 0:2.

Домакините също имаха своите шансове в мача и в 74-ата минута успяха да върнат един гол. Защитник на Марсилия не успя да изчисти една центрирана топка и с глава я прати в лицето на Раул Гарсия, след което Иняки Уилямс бе най-съобразителен и отблизо я вкара във вратата за 1:2.

В 77-ата минута испанците останаха с човек по-малко на терена. Ариц Адурис извърши грубо нарушение, за което получи втори жълт и червен картон.

Така за гостите стана още по-лесно да удържат преднината си, а тя можеше да стане и по-сериозна, ако удар на Окампос не се бе отбил от напречната греда.

В крайна сметка Марсилия напълно заслужено продължава напред и вече чака жребия в Нион в петък.

Атлетик Билбао - Олимпик Марсилия 1:2 (1:3 в първия мач)