Лацио си свърши работата на реванша (видео)

Силният сезон на Лацио продължава с класиране за четвъртфиналите в Лига Европа. Това стана факт, след като отборът успя от втория опит да победи Динамо (Киев). Тази вечер в реванша италианският тим се наложи с 2:0 като гост в Украйна, с което компенсира за онова 2:2 преди седмица в Рим. И двата гола паднаха след центрирания от ъглови удари. Лукаш Лейва вкара първи в 23-ата минута, а седем преди края се разписа и Стефан де Фрай.

Отборът на Симоне Индзаги напълно заслужи класирането си в следващата фаза, като трябваше много по-рано да си гарантира спокойствието. Редица пропуски обаче - най-вече на Чиро Имобиле - запазиха интригата почти до края.

Гостите бяха без Сергей Милинкович-Савич, който е с травма. На линия обаче беше намиращият се в отлична форма Чиро Имобиле.

За украинците титуляр беше Жуниор Мораеш, който фиксира крайния резултат на “Олимпико” и така даде лек аванс на своя отбор. В първата среща бившият нападател на ЦСКА не беше в стартовите 11.

Имобиле можеше да открие в 8-ата минута, когато излезе сам срещу вратаря, премина го, но след това Тамаш Кадар спря удара. След още осем минути италианският нападател отново стреля, но този път кълбото мина край гредата.

Натискът на "бианкочелестите" даде резултат в 23-ата минута, когато изненадващо Лукаш Лейва засече точно с глава центриране от корнер - 1:0 за Лацио.

Две минути след това италианците претендираха за нарушение на Микита Бурда срещу откъсналия се сам срещу вратаря Имобиле, но реферът Хесус Хил Мансано замълча.

Динамовци бяха на крачка от изравняването в 29-ата минута, когато Сенад Лулич загуби топката пред наказателното поле и последва параболичен шут на Виктор Циганков, който прелетя на сантиметри от целта.

В 34-ата за малко Луис Алберто да накаже киевчани директно от ъглов удар, но вратарят Денис Бойко все успя да се намеси.

Независимо че Лацио водеше в резултат, отборът на Симоне Индзаги продължаваше да напада с всички сили и в 38-ата минута Фелипе Андерсон поднесе топката към Имобиле, който от няколко метра демонстрира непривидна за себе си припряност и не успя да стреля.

Същото се повтори четири минути след това, като този път Имобиле се опита да търкулне топката покрай стража на Динамо, но той протегна крак и отрази.

Само няколко секунди след това голаджията на "орлите" пак се оказа сам срещу Бойко, като този път се опита да го прехвърли, но той спря кълбото с ръка. Това се случи около границата на наказателното поле и доведе до спор дали не е било извън него, но испанската съдийска бригадата отново не маркира нарушение на правилата.

Второто полувреме започна с положение за домакините, но след корнер кълбото излезе в аут.

В 51-ата изключителен пропуск сътвори десният халф-бек на Лацио Патрик, който от няколко метра само трябваше да уцели вратата, но би над гредата.

Едва след този епизод украинците успяха да изнесат играта в предни позиции, защото това 0:1 ги изхвърляше от турнира.

Гостите вече играеха предимно на контраатака и при една такава акция в 71-ата Андерсон стреля у вратаря, вместо да подаде на Имобиле.

Минута след това Мбокани и Циганко пропуснаха за Динамо от добри ситуации.

Стадионът стана на крака в 78-ата минута, когато Дерлис Гонсалес навърза няколко играчи на Лацио и шутира опасно, но шансът не беше с него и топката не уцели вратата.

В 83-ата минута лациалите показаха заучено изпълнение на корнер, при което Де Фрай насочи топката в мрежата за 2:0, с което всичко беше решено.