Арсенал довърши Милан след спорно съдийство и гаф на Донарума (видео + галерия)

Отборът на Арсенал се наложи с 3:1 над Милан на "Емиратс" в Лондон в реванша от големия сблъсък от 1/8-финалите на Лига Европа. По този начин "топчиите" елиминираха италианския гранд с общ резултат от двете срещи 5:1. Хакан Чалханоглу в 36-ата минута даде аванс на Милан в резултата, но три минути по-късно Дани Уелбек изравни от дузпа. Гранит Джака направи резултата 2:1 след груба грешка на вратаря Джанлуиджи Донарума, а Уелбек бе точен за 3:1 в 86-ата минута. Срещата ще се запомни и с противоречивото съдийство на Йонас Ериксон, който през първото полувреме първо даде спорна дузпа за Арсенал, а веднага след това не посочи бялата точка пред вратата на лондончани, въпреки че имаше основания да го стори.

Още в първата минута Андре Силва направи голям пропуск за италианците. Португалецът бе намерен с пас отдясно от Фабио Борини в наказателното поле на лондончани и мигновено стреля, но насочената към близкия на Давид Оспина ъгъл топка не намери целта.

В 11-ата минута Арсен Венгер бе принуден да извърши непланирана смяна. Централният защитник и капитан на Арсенал Лоран Косиелни получи травма и не успя да доиграе срещата, като бе сменен от Калъм Чембърс.

Първият точен удар в мача бе нанесен от Дани Уелбек. Нападателят стори това в 25-ата минута, като стреля в близкия на Джанлуиджи Донарума ъгъл и младият страж на гостите се справи.

Арсенал - Милан 3:1@@@

Заключителните минути на първото полувреме бяха изключително интересни и драматични. Първо Хакан Чалханоглу изведе Милан напред в резултата в 36-ата минута със страхотен далечен изстрел, който Оспина не успя да отрази.

Почти веднага след това обаче Арсенал получи право да изпълни дузпа и тя бе реализирана от Дани Уелбек в 39-ата минута - 1:1. Решението на рефера Йонас Ериксон да посочи бялата точка в тази ситуация бе спорно, тъй като швейцарският ляв бек Рикардо Родригес едва докосна с дясната си ръка Уелбек, който се строполи на тревата до аутлинията. Това обаче бе достатъчно за Ериксон и той отсъди дузпа.

Само минута по-късно шведският арбитър обаче взе ново дискусионно решение. Този път той не отсъди дузпа в полза на Милан в ситуация, в която игра с ръка на Чембърс бе подмината от Ериксон.

До края на първата част имаше интересни моменти и пред двете врати, но резултатът не бе променен.

В средата на втората част току-що влезлият на терена Никола Калинич имаше шанс да вкара гол за Милан, но хърватският нападател не успя да преодолее Оспина.

В 71-ата минута халфът на Арсенал Гранит Джака направи резултата 2:1 и на практика сложи край на интригата. Джака изненада с далечен шут Донарума, който се намеси много лошо и допусна топката да се завърти покрай него и да се оплете в мрежата.

В 77-ата минута Оспина направи блестящо спасяване след удар с глава на Силва и рикошет.

В 86-ата минута Уелбек реализира второто си попадение в двубоя тази вечер. Джак Уилшир получи топакта отляво и центрира отлично към Аарън Рамзи, който стреля с глава, но Донарума спаси. Последва обаче добавка на Уелбек, който с глава насочи топката в мрежата зад безпомощния Донарума - 3:1.

До края на срещата не се случи нищо интересно и тимът на Арсен Венгер очаква да разбере името на следващия си съперник, докато футболистите на Дженаро Гатузо трябва да се примирят с отпадането и да се концентрират върху изявите си на вътрешната сцена.

АРСЕНАЛ - МИЛАН 3:1 (общ резултат 5:1)

0:1 Чалханоглу (36)

1:1 Уелбек (39-д)

2:1 Джака (71)

3:1 Уелбек (86)