Федерер почти перфектен на сервис срещу Шарди, очаква го нов мач с Хьон Чонг

Водачът в световната ранглиста по тенис Роджър Федерер (Швейцария) се класира за четвъртфиналите на турнира от сериите "Мастърс" в Индиън Уелс. Този път петкратният шампион не бе така експедитивен, след като Жереми Шарди (Франция) успя да го затрудни. Все пак след 82 минути игра Маестрото се поздрави с успеха със 7:5, 6:4.

Това беше 15-и успех в 15 мача за 36-годишния швейцарец от началото на сезона. Той се стреми към трета титла за годината след Откритото първенство на Австралия и Ротердам и 98-а в кариерата си.

"Започнах страхотно 2018 година. Чувствам, че намерих своя ритъм още от началото на сезона. Щастлив съм, че спечелих Откритото първенство на Австралия. В Ротердам също беше страхотно. Доволен съм, че спечелих три мача тук. Това е тежък турнир и никога не си сигурен какво може да очакваш", коментира Федерер.

Маестрото беше почти перфектен на сервис, спечелвайки 90% от сервис точките си (44/49), включително 100% успеваемост на първи сервис (25/25). Той достигна до първа точка за пробив в седмия гейм, след като французинът направи двойна грешка при 30:30. Шарди обаче запази самообладание се измъкна с ас от ситуацията, а след това спечели подаването си за 4:3. Световният номер 100 бе подложен на нов тест в 11-ия гейм. Той се изправи пред скрит сетбол, но съумя да го заличи. Той продължи да е все така неубедителен на втори сервис и направи нова двойна грешка за 5:6. Федерер без проблем затвърди на свой сервис, взимайки сета със 7:5.

Втората част Федерер бе доста по-настоятелния играч на корта и само чакаше удобен момент да пробие съперника. Той дойде в деветия гейм, след което вече бе лесно за швейцареца.

На четвъртфиналите Роджър Федерер ще играе срещу Хьон Чонг (Република Корея) в повторение на полуфинала им на Откритото първенство на Австралия. Южнокореецът елиминира Пабло Куевас (Уругвай) с 6:1, 6:3.

Номер 6 в схемата Хуан Мартин Дел Порто (Аржентина) победи сънародника си Леонардо Майер с 3:6, 7:6 (2), 6:3 за 2:29 часа.

Следващият съперник на Дел Потро е Филип Колшрайбер (Германия), който постигна успех срещу Пиер-Юг Ербер (Франция) с 6:4, 7:6 (1).

Номер 7 Кевин Андерсън (Република Южна Африка) наниза 16 аса при победата си срещу Панло Кареньо (Испания) с 4:6, 6:3, 7:6(6) за 2:18 часа.

Хърватинът Борна Чорич елиминира Тейлър Фриц (САЩ) с 6:2, 6:7(6), 6:4, а Сам Куери (САЩ) спечели срещу Фелисиано Лопес (Испания) с 6:3, 6:4.

Канадецът Милош Раонич достигна до четвъртфиналите без игра след отказ на съперника му Маркос Багдатис (Кипър).