Хеттрик за Преслав Боруков срещу Крю

Българският талант Преслав Боруков се развихри за юношите (старша възраст) на Шефилд Уензди и вкара три гола за успеха над Крю Алекзандра с 3:0. Той се разписа на два пъти преди почивката с глава, а крайното 3:0 оформи в 89-ата минута, като за този гол атаката започна от друг български нападател в тима - Ияд Хамуд. Това е първи хеттрик за юношата на Левски, който кара вече втората си година в Академията на "кукумявките".

Боруков откри резултата в 25-ата минута, като се разписа от малък ъгъл и центриране от дясно. В 40-ата пак с глава посреща топката на границата на малкото наказателно поле и я прати до далечната греда за 2:0. Третият гол падна минута преди края на срещата като Хамуд проби по дясното крило и я изсипа в наказателното поле, откъдето Боруков с левия крак я насочи в мрежата. Той можеше още два пъти преди третия гол да оформи хеттрик, но вратарят на гостите спаси ударите му. Ияд Хамуд пък се появи на терена в 62-ата минута на мястото на Джордан Лончар.

С този успех 18-годишните таланти на Шефилд Уензди събраха 38 точки и се изкачиха на 2-о място в Северната Девелъпмънт лига, на 4 от лидера Болтън Уондърърс. Първите два отбора продължават във втората фаза за титлата.