Барселона би Челси до посиняване на "Камп Ноу", Меси с гол №100 в Шампионската лига (видео + галерия)

Отборът на Барселона е последният 1/4-финалист в Шампионската лига, след като разгроми с 3:0 Челси на "Камп Ноу" в реванша и с общ резултат 4:1 продължава напред. С два гола за каталунците се отчете Лионел Меси, който се разписа в 3-ата и 63-ата минута, като вече има 100 гола в Шампионската лига. Повече от него има само Кристиано Роналдо. Звездата на Реал Мадрид е със 117 попадения в ШЛ.
Барселона - Челси@@@
Усман Дембеле също записа името си сред голмайсторите в 20-ата минута. Отборът на Челси не успя да се противопостави на домакините, а една от малкото възможности, които имаше беше през второто полувреме, когато англичаните претендираха за дузпа срещу Маркос Алонсо, който падна в наказателното поле след съприкосновение с Жерар Пике при резултат 2:0. Едно върнато попадение в този момент можеше да насочи мача в друга посока, но това не се случи. Английският тим беше преследван и от липса на късмет, като гредите на два пъти спасиха Барселона от попадение през първото полувреме. В крайна сметка обаче Барса записа пореден рекорд, като за 11-а поредна година се класира за 1/4-финалите в престигната надпревара, което не е постигал никой друг клуб.

Капитанът на "лос кулес" Андрес Иниеста започна титуляр, въпреки че доскоро лекуваше контузия. Усман Дембеле същоб е включен в стартовия състав на каталунския тим и действаше отдясно, подпомагайки Луис Суарес и Лионел Меси. Антонио Конте пък заложи на Оливие Жиру в предни позиции, подкрепян от Вилиан и Еден Азар.

Двубоят започна при отлична атмосфера на "Камп Ноу", а зрителите не останаха разочаровани от любимците си. Още в третата минута Лионел Меси откри резултата, след като беше изведен отдясно на вратата и от малък ъгъл успя да промуши топката между краката на иначе стабилния вратар на Челси Тибо Куртоа.

Ранният гол промени плановете на Челси, като лондончани заиграха по-активно и се опитаха да притеснят Барселона. Англичаните отправиха два удара към вратата на Тер Стеген в рамките на няколко минути, но германският страж действаше солидно.

В 20-ата минута младият французин Усман Дембеле сякаш уби интригата в този мач, като прати топката за втори път в мрежата зад Куртоа. В основата на гола беше Лионел Меси, който намери с далечно подаване по земя Усман Дембеле и французинът с мощен удар удвои.

В 34-ата минута Барселона беше близо до трети гол, но Жерар Пике не успя да обработи изпратената пред вратата на Куртоа топка от Меси от фаул. Челси заигра по-активно в минутите до края на първото полувреме, но не успя да стигне до попадение, макар и в последната минута Маркос Алонсо да нацели гредата след пряк свободен удар.

В началото на втората част Барселона беше близо до трети гол, но Луис Суарес не успя да се възползва от предоставената възможност. Уругваецът отправи удар, но Куртоа спаси. В 49-ата минута Челси имаше претенции за дузпа за нарушение на Пике слещу Маркос Алонсо, но реферът прецени, че футболистът на Челси е "преиграл" в ситуацията.

В 63-ата минута Лионел Меси отбеляза втория си гол в мача, като отново промуши топката между краката на неубедителния в този мач Тибо Куртоа. Това беше юбилейно попадение номер 100 за аржентинеца в Шампионската лига, като повече от него има единствено големият му съперник на футболния терен Кристиано Роналдо от Реал Мадрид, който има 116 гола в най-престижния европейски турнир.

В 79-ата минута Меси беше близо до хеттрик, след като отправи изстрел от пряк свободен удар, но Куртоа спаси.

Пет минути преди края влезлият като резерва Паулиньо стреля опасно с глава, но и този път Куртоа спаси. В крайна сметка резултатът остана непроменен докрая и така Барселона се присъедини към вече класиралите се на 1/4-финалите отбори и чака своя съперник за следващата фаза на жребия в петък, в който ще участват още отборите на Реал Мадрид, Севиля, Ливърпул, Манчестър Сити, Ювентус, Рома и Байерн Мюнхен.

Барселона - Челси 3:0