Байерн не срещна съпротива и в Истанбул (видео+галерия)

Германският първенец Байерн (Мюнхен) записа втора победа срещу Бешикташ и лесно преодоля препятствието на фаза 1/8-финал в Шампионската лига с общ резултат 8:1. Тази вечер момчетата на Юп Хайнкес спечелиха с 3:1 в Истанбул. Точни за баварците бяха Тиаго Алкантара (18), Гьокхан Гьонюл (46 - автогол) и Сандро Вагнер (84). За турския тим почетно се разписа Вагнер Лав (59). Така Байерн се класира за 1/4-финал за седма поредна година и чака жребия в петък.

Юп Хайнкес заложи на Роберт Левандовски на върха на атаката, подпомаган от Томас Мюлер и Франк Рибери. Хамес Родригес беше оставен на пейката, но влезе още преди почивката заради травмата на Тиаго Алкантара. Турският тим подреди 4-4-2. Рикардо Куарешма и Джърмейн Ленс атакуваха по двата фланга, а в центъра на нападението бяха Вагнер Лав и Мустафа Пектемек.

Бешикташ - Байерн@@@

Гостите от Бундесрепубликата започнаха агресивно и още във втората минута Артуро Видал стреля опасно с глава - над гредата. В десетата Дейвид Алаба изпълни пряк свободен удар, вратарят плонжира и изби, а Томас Мюлер насочи прекалено високо от чудесна позиция за добавка. В 15-ата Куарешма проби отляво и центрира в свой стил - с външен фалц. Матс Хумелс успя да изпревари Вагнер Лав. Две минути по-късно Видал изведе Рибери в наказателното поле, френското крило замахна да стреля с десния крак, но беше блокиран.

В 18-ата Мюлер центрира отдясно, а включилият се Тиаго не беше покрит и отбеляза с лекота от шест метра на втора греда - 0:1. Това беше гол номер 100 за Байерн от началото на сезона. Домакините нерядко организираха остри нападения, но до почивката вратарят Свен Улрайх така и не се наложи да се намесва решаващо. В 35-ата голмайсторът Тиаго се контузи и беше заменен от Хамес Родригес. В 39-ата Жером Боатенг насочи над гредата, след като засече топката с глава при корнер. В 44-ата Гьонюл получи в наказателното поле, но докато си нагласи топката за удар насреща му се изпречи Хумелс и кълбото излезе в корнер.

Едва около половин минута след началото на втората част баварците вече водеха с две попадения. Рафиня центрира отдясно, вратарят Толга и бранителят Гьонюл не се разбраха и вторият сам насочи в собствената мрежа - 0:2. В 55-ата Хамес Родригес получи чудесна дузпа за трети гол. Колумбиецът обаче се подхлъзна и не нанесе желания удар.

В 59-ата домакините намалиха резултата след грешка в защитата на Байерн. Алаба загуби топката, Гьонюл бързо я подаде към Лав, който, макар и легнал, успя да я чукне в мрежата, а притичалият на голлинията Боатенг реагира много бавно и усилията му се оказаха напразни. Две минути по-късно истанбулци можеха да изравнят. Пектемек засече токата на пет метра от голлинията, насочвайки я много близо до гредата - встрани. В 84-ата германците оформиха крайния резултат. Алаба, центрира, получи се рикошет, а резервата Сандро Вагнер отбеляза с гърди от самата голлиния.

Байерн уверено чака жребия, след като на 1/8-финалите определено имаше късмет.