Шампионска Лига

Байерн не срещна съпротива и в Истанбул (видео+галерия)

14 март 2018 | 20:57 - Обновена
Германският първенец Байерн (Мюнхен) записа втора победа срещу Бешикташ и лесно преодоля препятствието на фаза 1/8-финал в Шампионската лига с общ резултат 8:1. Тази вечер момчетата на Юп Хайнкес спечелиха с 3:1 в Истанбул. Точни за баварците бяха Тиаго Алкантара (18), Гьокхан Гьонюл (46 - автогол) и Сандро Вагнер (84). За турския тим почетно се разписа Вагнер Лав (59). Така Байерн се класира за 1/4-финал за седма поредна година и чака жребия в петък.

Юп Хайнкес заложи на Роберт Левандовски на върха на атаката, подпомаган от Томас Мюлер и Франк Рибери. Хамес Родригес беше оставен на пейката, но влезе още преди почивката заради травмата на Тиаго Алкантара. Турският тим подреди 4-4-2. Рикардо Куарешма и Джърмейн Ленс атакуваха по двата фланга, а в центъра на нападението бяха Вагнер Лав и Мустафа Пектемек.

Бешикташ - Байерн@@@Гостите от Бундесрепубликата започнаха агресивно и още във втората минута Артуро Видал стреля опасно с глава - над гредата. В десетата Дейвид Алаба изпълни пряк свободен удар, вратарят плонжира и изби, а Томас Мюлер насочи прекалено високо от чудесна позиция за добавка. В 15-ата Куарешма проби отляво и центрира в свой стил - с външен фалц. Матс Хумелс успя да изпревари Вагнер Лав. Две минути по-късно Видал изведе Рибери в наказателното поле, френското крило замахна да стреля с десния крак, но беше блокиран.

Бешикташ - Байерн@@@В 18-ата Мюлер центрира отдясно, а включилият се Тиаго не беше покрит и отбеляза с лекота от шест метра на втора греда - 0:1. Това беше гол номер 100 за Байерн от началото на сезона. Домакините нерядко организираха остри нападения, но до почивката вратарят Свен Улрайх така и не се наложи да се намесва решаващо. В 35-ата голмайсторът Тиаго се контузи и беше заменен от Хамес Родригес. В 39-ата Жером Боатенг насочи над гредата, след като засече топката с глава при корнер. В 44-ата Гьонюл получи в наказателното поле, но докато си нагласи топката за удар насреща му се изпречи Хумелс и кълбото излезе в корнер.

Едва около половин минута след началото на втората част баварците вече водеха с две попадения. Рафиня центрира отдясно, вратарят Толга и бранителят Гьонюл не се разбраха и вторият сам насочи в собствената мрежа - 0:2. В 55-ата Хамес Родригес получи чудесна дузпа за трети гол. Колумбиецът обаче се подхлъзна и не нанесе желания удар.

Бешикташ - Байерн@@@В 59-ата домакините намалиха резултата след грешка в защитата на Байерн. Алаба загуби топката, Гьонюл бързо я подаде към Лав, който, макар и легнал, успя да я чукне в мрежата, а притичалият на голлинията Боатенг реагира много бавно и усилията му се оказаха напразни. Две минути по-късно истанбулци можеха да изравнят. Пектемек засече токата на пет метра от голлинията, насочвайки я много близо до гредата - встрани. В 84-ата германците оформиха крайния резултат. Алаба, центрира, получи се рикошет, а резервата Сандро Вагнер отбеляза с гърди от самата голлиния.

Байерн уверено чака жребия, след като на 1/8-финалите определено имаше късмет.

Талиска Талиска94 Сандро Вагнер2 Сандро Вагнер
84' Сандро Вагнер  Сандро Вагнергол
Вагнер Лавизлиза Вагнер Лав  75'
Райън Бабелвлиза Райън Бабел
Йогузан Йозякупжълт картон Йогузан Йозякуп  71'
68' Роберт Левандовски  Роберт Левандовскиизлиза
Сандро Вагнер  Сандро Вагнервлиза
Атиба Хътчинсънжълт картон Атиба Хътчинсън  64'
63' Рафиня  Рафиняжълт картон
Толгай Арсланизлиза Толгай Арслан  60'
Атиба Хътчинсънвлиза Атиба Хътчинсън
Джърмейн Ленсизлиза Джърмейн Ленс
Талискавлиза Талиска
Вагнер Лавгол Вагнер Лав  59'
46' Матс Хумелс  Матс Хумелсизлиза
Никлас Зюле  Никлас Зюлевлиза
Гьокхан Гьонул  Гьокхан Гьонулавтогол
42' Жером Боатенг  Жером Боатенгжълт картон
37' Матс Хумелс  Матс Хумелсжълт картон
35' Тиаго Алкантара  Тиаго Алкантараизлиза
Хамес Родригес  Хамес Родригесвлиза
18' Тиаго Алкантара  Тиаго Алкантарагол