Арда размаза Тунджа, подобри рекорда от Свиленград

Отборът на Арда прегази Тунджа-Ягода с 12:0 като гост в мач от 19-тия кръг на шампионата на Югоизточната Трета лига. Тимът на Елин Топузаков отбеляза седем попадения още до почивката. Митко Плахов откри головата серия в 4-ата минута с бомбен удар от около 25 метра. По два гола реализираха Беркай Халил и Джихат Кямил, с гол се отчете и Наско Кръстев. Последното попадение за първото полувреме бе дело на Атанас Чепилов.

През втората част Арда заби още пет гола, дело на Митко Плахов, Мисяк, на два пъти Димитър Алексиев автогол на вратаря на Тунджа. С тази победа Арда събра актив от 56 точки на върха в класирането, на 13 пункта пред втория Загорец, който обаче е с мач по-малко. Арда е най-резултатният тим от всички в Трета лига с 93 отбелязани попадения и допуснати едва 5.

До този момент тимът от Кърджали бе вкарвал 11 гола в един мач. Това се случи в двубоя със Свиленград.