Вратар с епична симулация в Португалия (видео)

Пасош де Ферейра излъга с 1:0 на своя стадион гранда Порто в мач от 26-ия кръг на португалската Примейра Лига с гол на Мигел Виейра в 34-ата минута, но в главно действащо лице в двубоя се превърна вратарят на домакините Марио Фелгейраш. Стражът първо спаси дузпа в средата на второто полувреме, след като намиращите се зад вратата му фенове от гостуващата агитка на “драконите” се опитваха да го разсейват с мегафон. Усилията на феновете на Порто останаха напразни, тъй като Фелгейраш парира удара от бялата точка на Ясин Брахими.

Това се случи в 68-ата минута, а малко по-късно Марио Фелгейраш показа не само футболни, но и актьорски умения. Той симулира, че срещу него е било извършено нарушение от страна на противников футболист, като смело се пльосна на тревата, фаулиран от… въздуха. Разбира се, стражът разигра този театър с идеята да печели време и в крайна сметка той и съотборниците му удържаха ценната победа в неделя вечерта.

Порто остава лидер в класирането, но вече само с 2 точки аванс пред втория Бенфика, а Пасош де Ферейра заема 14-а позиция (от 18 отбора) и направи важна крачка към оцеляването си в португалския елит, макар че до края на шампионата остават още немалко мачове.