Националите по футбол потеглят за Азербайджан за старта на новия турнир FIFA Series

Светослав Георгиев 18-и на Параолимпиадата в ПьонгЧанг

Светослав Георгиев завърши на 18-о място в спринта по ски-бягане на 1.5 километра класически стил за състезатели с нарушено зрение на Параолимпиадата в Пьончан.

Единственият български представител на Игрите за спортисти с увреждания преодоля трасето за 4:29.74 минути.

Георгиев остана на малко повече от половин минута от класирането на полуфиналите, за които с последно общо време от 3:55.56 минути се класира Тома Кларион (Франция).

Параолимпийски шампион стана канадецът Брайън МакКийвър, който финишира за 4:03.2 минути във финала и изпревари с 2.5 секунди шведа Зебастиан Модин. Трети на 29.5 секунди завърши Ейрик Бие от Норвегия.

В надпреварата участваха 20 състезатели.