Уестбрук със 100-тен трипъл-дабъл в НБА, победи за лидерите на Изток Торонто, Индиана и Кливланд

Майлс Търнър вкара 25 точки, в това число и два наказателни удара 21.5 секунди преди края, а Индиана Пейсърс се наложи над Филаделфия със 101:98 в среща от първенството на НБА, като този мач изглежда и вероятна репетиция за плейофите.

Пейсърс имат баланс от 40 победи и 28 поражения и са на 3-то място в Източната конференция, докато 76-ърс са 6-и с 36/30.

Тадеъс Йънг добави 19 точки и 10 борби и така компенсира лошата нощ, която имаше водещият реализатор на Пейсърс Виктор Оладипо, завършил с 11. Жоел Ембийд пък вкара 29 точки и 12 борби за домакините от Филаделфия, а Бен Саймънс приключи с трипъл-дабъл: 10 точки, 13 борби и 10 асистенции.

Вашингтон, който води в Югоизточната дивизия, падна на собствен терен от Минесота със 111:116. Карл-Антъни Таунс се възстанови от удар в устата, който го принуди да излезе за медицинска помощ, и вкара впечатляващите 37 точки, както и взе 10 борби. Таунс реализира 13 от 17 опита от стандартни игрови ситуации, както и наниза и при трите опита от зоната за три точки.

Минесота поведе със 105:98 пет минути и половина преди края на мача, но домакините намалиха до 109:111. Но 29 секунди преди сирената Таунс вкара тройка буквално от ъгъла и напрактика реши мача.
Маркийф Морис завърши с 29 точки за Уизърдс, а Брадли Бийл добави 19.

Оклахома Сити надви със 119:107 като гост последните в Източната конференция Атланта Хоукс. Тъндър са 4-ти в Западната конферленция с 41/29, а Ръсел Уестбрук регистрира своя трипъл-дабъл номер 100 в кариерата. Гостите поведоха с 16:0 в началото на четвъртата част, което им реши мача.

Уестбрук приключи мача с 32 точки, добави 12 асистенции и още 12 борби в личната си статистика, за да стане третият играч, който е успял така бързо да стигне котата 100. По-бързо от него са се справили единствено Оскар Робъртсън в 277 мача и Меджик Джонсън в 656, докато Уестбрук постига резултата в 736. За Хоукс Торийън Принс вкара 25 точки.

Кливланд Кавалиърс спечели със 129:107 при гостуването на Финикс, а 69-и трипъл-дабъл в кариерата направи ЛеБрон Джеймс- 28 точки, 13 борби и 11 асистенции. Кливланд е на 2-о място в Централната дивизия с 29 победи и 28 поражения.

Джордън Кларксън завърши с 23 за Кавс, а Кайл Кормър остана с 22. Ти Джей Уорън и Джош Джаксън се о тличиха с по 19 точки за Финикс, които са предпоследни в Западната конференция.

Лидерът в цялата Източна конференция Торонто победи със 116:102 аутсайдера Бруклин и първи стигна до котата от 50 победи. Йонат Валанчюнас вкара 26 точки, а също така взе и 14 борби при 9-ата поредна победа на Раптърс. ДиМар ДиРоузън и резервата Фред Ван Флеет нанизаха по 15 точки всеки, а Кайл Лоури прибави в актива на Торонто 11 точки и 11 асистенции.

Лейкърс продължава да се представя доста по-добре в сравнение с последните три сезона, а днес се наложи над Денвър със 112:103. Езерняците са 11-и в Западната конференция с 31/36, но и доста далече от 8-ата позиция.

Айзея Томас вкара 12 от всичките си 23 точки в четвъртата част. Джулиъс Рандъл и Кайл Кузма пък направиха по 26 точки и 13 борби всеки, въпреки че Кузма вкара едва две точки преди почивката.

Лейкърс има три поледи в последните си четири мача, в това число и над Кавалиърс с ЛеБрон Джеймс в състава (127:113) в неделя. За Денвър най-точен беше Уилсън Чандлър с 26 точки и 10 борби.