Контролна среща: България (U16) - Вестфалия (U16) 0:1 /почивка/

Монтела: Постигнахме исторически резултат на този специален стадион

Треньорът на Севиля Винченцо Монтела не скри радостта си от победата с 2:1 над Манчестър Юнайтед на "Олд Трафорд" и отстраняването на "Червените дяволи" от Шампионската лига. Според италианеца тимът му е постигнал исторически резултат на този специален стадион.

"Играхме страхотно тук, както и в първия мач. Всичко бе перфектно. Това е специална нощ и ние се радваме да бъдем тук. Поздравявам играчите за прекрасната им игра. Заложих на Меркадо отдясно, защото това бе сблъсък на опита. Кяер също бе полезен със своя опит и се защитавахме добре.

Доволни сме да спечелим тук на този специален стадион и да постигнем този исторически резултат. Щастлив съм за играчите и феновете. В началото стояхме добре, но в първите 30 минути не успявахме да завършим добре атаките. Съперникът не ни притесняваше особено. С влизането на Бен Йедер станахме по-остри и той направи разликата с неговите два гола. Той е фантастичен нападател и вече има 10 гола в Шампионската лига", заяви Монтела.

Попитан дали отборът на Севиля е готов да стигне и до финала, Монтела се пошегува: "Ако преодолеем четвъртфинала, а след това и полуфиналите, значи със сигурност ще стигнем и до финала."

Доста по-ентусиазиран беше президентът на Севиля Хосе Кастро, който нарече победата истинско чудо.

"Това е историческа вечер за цяла Севиля. Истинско чудо! Играхме срещу отбор, който е съставен изцяло от супер-звезди и го преодоляхме. Смятам, че тази победа ще ни даде още повече вяра в силите ни за следващия кръг, заяви Хосе Кастро.