Левски Лукойл се пребори за Топ 3 в Балканската лига

Левски Лукойл завърши на трето място в редовния сезон на Балканската лига, след като спечели директната битка за Топ 3 с друг от българските представители в турнира - Академик Бултекс 99. “Сините” се справиха с пловдивчани в столичната зала “Триадица”, печелейки с 89:81 след силно второ полувреме.

Домакините поведоха с 24:19 след една част, но във вторите 10 минути дадоха инициативата на гостите от Пловдив, които сътвориха обрат, за да се оттеглят с преднина от 41:49 на почивката. Водени от новите си попълнения Дарил Брайънт и Неманя Милошевич, домакините показаха различно лице през третия период и съкратиха разликата до само точка - 69:70. Двата тима изиграха изключително оспорвана последна част, като всичко се реши в заключителните минути. Гостите водеха със 77:78 в средата на финалната четвърт, но Левски Лукойл завърши силно и грабна успеха с 89:81.

Дарил Брайънт бе най-резултатен за победителите със своите 24 точки. Неманя Милошевич вкара 17 точки, а Станимир Маринов добави 13 за Левски Лукойл. Домакините вкараха 15 тройки от 30 опита и направиха 23 асистенции.

Мартин Дурчев се отличи с 18 точки за Академик Бултекс 99, докато Александр Груев реализира 16 срещу един от бившите си отбори.

Левски Лукойл завършва с баланс от 7-5, докато Академик остава на четвърто място с 5-7.