Каранга се размина, на линия за дербито с Левски

Нападателят на ЦСКА-София Фернандо Каранга ще бъде на линия за дербито с Левски този уикенд. Голмайсторът на "червените" се изцепи сериозно малко след като реализира победното попадение в последната минути при гостуването на Пирин в Благоевград. Бразилецът се разписа, след което отиде да се радва на оградата при гостуващата агитка.

Каранга вече имаше един жълт картон, на няколко пъти му бе спестен втори, но предвид драматичния развой главният съдия Георги Димитров имаше някакво основание да не го изгони за радостта. Не така обаче бе само минута по-късно.

Малко преди подновяване на играта Фернандо си позволи жест с ръка, насочен към публиката на "орлетата", че ще им пререже гърлата. Съдията се уплаши, че при картон Каранга е аут за дербито със "сините" и не му вдигна дори такъв с жълт цвят.
Пирин - ЦСКА-София 1:2@@@Очакваше се Дисциплинарната комисия към БФС да разгледа случая, но предвид днешната информация на официалния сайт на родната централа, където са изнесени наказанията в професионалния футбол - както на футболисти и треньори, така и на клубове, случаят с южноамериканският голмайстор не се споменава.