Безмилостен ФедЕкспрес

Водачът в световната ранглиста по тенис Роджър Федерер (Швейцария) се класира за четвъртия кръг на турнира от сериите "Мастърс" в Индиън Уелс. Петкратният шампион постигна експресна победа срещу поставения под номер 28 Филип Крайнович (Сърбия) с 6:2, 6:1 за 68 минути.

Това беше 14-и успех в 14 мача за 36-годишния швейцарец от началото на годината. Той се стреми към трета титла за сезона след Откритото първенство на Австралия и Ротердам и 98-а в кариерата си.

Федерер направи серия от 17 поредни точки, за да поведе с 6:2, 3:0. Той спечели 10 от последните 11 гейма в мача, за да триумфира.

"Играх агресивно и чувствах, че му причинявам проблеми с моя слайс, опитвах се да разнообразявам и с къси топки. Мисля, че всичко се получи много добре, затрудних го максимално", коментира защитаващият титлата си швейцарец, който се нуждае от класиране на полуфиналите, за да запази първото място в световната ранглиста.

Следващият съперник на Федерер ще бъде Жереми Шарди (Франция), който за първи път в кариерата си достигна до четвъртия кръг в Индиън Уелс след успех със 7:5, 4:6, 6:1 над поставения под номер 20 свой сънародник Адриан Манарино.

Полуфиналистът от миналия сезон Пабло Кареньо Буста (Испания) също продължава напред. 11-ият в схемата елиминира руснака Даниил Медведев със 7:5, 6:1, а за място на четврътфиналите той ще срещне Кевин Андерсън (Южна Африка). Последният наниза 22 аса при успеха над аржентинеца Николас Кикер със 7:6(1), 7:6(3).

Южнокореецът Хьон Чун, полуфиналист на Откритото първенство на Австралия през януари, се справи с Томаш Бердих (Чехия) с 6:4, 6:4 и в четвъртия кръг ще играе срещу уругваеца Пабло Куевас. Той от своя страна отстрани поставения под номер 5 Доминик Тийм (Австрия) с 3:6, 6:4, 4:2 и отказване на съперника.

Испанецът Фернандо Вердаско, който във втория кръг елиминира Григор Димитров в три сета, загуби в третия от представителя на домакините Тейлър Фриц с 6:4, 2:6, 6:7(1). Следващият съперник на Фриц ще бъде хърватинът Борна Чорич, който спечели категорично срещу номер 13 Роберто Баутиста Агут (Испания) с 6:1, 6:3.