Григор остава №4 в света след контузия на Доминик Тийм в Индиън Уелс

Доминик Тийм приключи участието си на турнира от сериите “Мастърс” в Индиън Уелс, след като контузия не му позволи да завърши мача си срещу Пабло Куевас. Австриецът започна отлично и спечели първия сет с 6:4, но в средата на втория получи травма на десния глезен. Той остана на корта и продължи да се бори, но физическите проблеми затрудняваха играта му и мачът бе прекратен при резултат 3:6, 6:4, 4:2 в полза на съперника му.

Отпадането на Тийм означава, че Григор Димитров запазва четвъртото си място в световната ранглиста. Австриецът единствен можеше да измести българина, но само при титла в Индиън Уелс. Както е известно, 26-годишният българинът напусна "Мастърс"-а рано-рано след загуба с 6:7(4), 6:4, 3:6 от 39-ия в класацията на АТР испански ветеран Фернандо Вердаско.