Фернандо Каранга с първа награда след завръщането си в България

Левски остана в играта, ще има трети мач с Пирин (галерия)

Волейболистите на Левски София останаха в битката за място на полуфинала в Суперлигата, след като се наложиха като домакин над Пирин (Разлог) с 3:2 (24:26, 25:18, 25:19, 23:25, 15:13) в драматичен двубой от 1/4-финалните плейофи. Мачът беше много нервен, изпълнен с прекъсвания и разправии и бе наблюдаван от агитка на домакините.

"Сините" започнаха силно, като оформиха преднина от 2 точки. Впоследствие двата тима се догонваха непрекъснато, като лидерите се сменяха постоянно. При 18:18 Смилен Мляков реализира два поредни аса и Левски поведе. Ситуацията отново се промени - играта отново тръгна точка за точка. При 24:23 Милослав Димов замени Александър Кордев.
Левски - Пирин@@@
Проблеми със системата видео-чек доведе до повече от 5 мин прекъсване в края на гейма. При 25:24 атака в аут на Левски бе оспорена от Владо Николов и двата тима бяха принудени да подскачат на игрището, а публиката недоволно освирка забавянето. В крайна сметка отсъждането бе в полза на Пирин и гостите затвориха гейма в своя полза.

Във втората част волейболистите от Разлог поведоха отначало, но след това Левски се откъсна и обърна резултата. При 10:7 треньорът на Пирин поиска видео-чек. "Сините" продължиха да доминират над опонента и при второто техническо прекъсване вече имаха превес от 4 точки. Симеон Александров влезе в игра, заменяйки Александър Кордев. Преднината се запази до край и домакините изравниха 1:1 гейма. Успехът бе закономерен, тъй като левскарите бяха по-добри във всички елементи.

Третият гейм протече под диктовката на волейболистите на Владо Николов. В средата на частта Гордан Люцканов се отличи със серия от 2 аса и увеличи преднината на тима си. Състезателите на Пирин намалиха дистанцията, но не успяха да направят нещо повече. Домакините увеличиха аванса си на 2:1 гейма след 25:19. Те направиха по-малко грешки от съперниците си и записаха по-добро позитивно посрещане и контраатака.

В четвъртата част гостите започнаха ударно, но "сините" съумяха да изравнят. Това се случи още няколко пъти, отборите се догонваха, след което Пирин набра инерция и излезе напред. След 17:19 сервис на Смилен Мляков скъси дистанцията с волейболистите от Югозапада. Треньорът на левскарите получи жълт картон поради предявени претенции към съдиите. Тимът от Разлог запази предимството си и вкара срещата в тайбрек.
Там драмата бе пълна, играта тръгна равностойно - точка за точка, отборите се бореха със зъби и нокти за успеха. След 12:10 домакините съумяха да поведат в резултата, след което последва оспорване на следващата точка. Въпреки опитите на гостите да се върнат в играта, левскарите спечелиха частта и мача след 15:13 и 3:2.

Така "сините" изравниха серията и всичко ще бъде решено от третата среща, която ще се изиграе в петък в Разлог.

Смилен Мляков заби 32 точки (4 аса, 3 блока, 43% ефективност в атака). Евгений Баннов (3 блока, 39% ефективност в атака, 26% префектно и 37% позитивно посрещане) и Гордън Люцканов (2 аса, 1 блок, 44% ефективност в атака, 28% префектно и 49% позитивно посрещане) добавиха по още 17 точки.

Александър Кордев се отличи с 16 точки (2 аса, 2 блока, 71% ефективност в атака), а Теодор Богданов с 12 точки (5 блока, 58% ефективност в атака).

За Пирин най-резултатен стана Георги Чалъков с 16 точки (1 ас, 4 блока, 52% ефективност в атака), а Георги Елчинов се отличи с 14 точки (2 блока, 33% ефективност в атака, 26% префектно и 43% позитивно посрещане).

ЛЕВСКИ СОФИЯ - ПИРИН (РАЗЛОГ) 3:2 (24:26, 25:18, 25:19, 23:25, 15:13)
ЛЕВСКИ: Даан Ван Хаарлем 5, Смилен Мляков 32, Евгений Баннов 17, Гордън Люцканов 17, Александър Кордев 16, Теодор Богданов 12 - Мартин Иванов-либеро (Милослав Димов, Николай Манчев, Симеон Александров, Цветан Бонев-либеро, Самуил Вълчинов)
Старши треньор: ВЛАДИМИР НИКОЛОВ
ПИРИН: Франсиско Сотелдо 2, Георги Елчинов 14, Боян Иванов 5, Радослав Попов 13, Костадин Гаджанов 10, Георги Чолаков 16 - Петър Каракашев-либеро (Илиян Преспов 9, Стилиян Асенов 3)
Старши треньор: СЕВЕРИН ДИМИТРОВ

Забележка: Резултатът в 1/4-финалната серия е 1-1 победи. Играе се до 2 успеха от 3 мача.