Манчестър Сити се приближи на две победи от титлата (видео)

Отборът на Манчестър Сити се приближи само на две победи от титлата в Англия, след като надигра тази вечер като гост Стоук Сити с 2:0 в двубой от 30-ия кръг. Така "гражданите" възстановиха аванса си от 16 точки пред Манчестър Юнайтед и при победи над Евертън и "червените дяволи" в следващите два кръга ще се поздравят с трета титла на Острова в историята си. В герой за Сити срещу "грънчарите" се превърна Давид Силва, който се разписа на два пъти.

Манчестър Сити установи контрол над играта още от първата минута и закономерно стигна до попадение. Това се случи в 10-ата минута, когато Габриел Жезус спечели топката в средата на терена, подаде към Рахийм Стърлинг на дясното крило, който напредна и намери Давид Силва пред вратата. Отблизо испанският национал не сгреши и откри.

Положенията пред вратата на "грънчарите" се редуваха едно след друго и само липсата на късмет и намесите на вратаря Бътланд запазваха резултата. Десетина минути преди края на полувремето "гражданите" едва не си отбелязаха автогол, след като Кайл Уокър при опит да изчисти топката едва не я прати под гредата, но Едерсон с върха на пръстите я извади в ъглов удар.

Три минути преди края Лерой Сане пропусна да удвои. Играчите на Стоук Сити започнаха да действат по-твърдо в края на полувремето, но натискът на "гражданите" не намаля.

След почивката доминацията на Сити продължи и гостите бързо стигнаха до втори гол, като негов автор отново стана Давид Силва, който много технично с левия крак с удар от въздуха прати топката в мрежата на вратаря Джак Бътланд.

Десетина минути преди края настъпи сериозна разправия на терена след спорна ситуация. В 77-ата минута игпата беше прекъсната за оказване на медицинска помощ на Николас Отаменди, който пострада след сблъсък глава в глава с Константинос Стафилидис. При подновяването на играта реферът хвърли съдийска топка, играч на Стоук я пое, но Рахийм Стърлинг бързо му я отне и изскочи очи в очи с вратаря, но не успя да се разпише. На терена настъпи разправия между играчите, които обвиняваха Стърлинг в неспортсменско поведение.

В заключителните минути "гражданите" владееха повече топката и умело бранеха аванса си и в крайна сметка записаха победа номер 26 от началото на сезона и събраха 81 точки. Стоук Сити пък остана предпоследен с 27.

Стоук Сити: Бътланд, Бауер, Зоума, Мартинс Инди, Стафилидис, Камерън, Алън, Ндайе, Чупо-Мотинг, Шакири, Джеси.

Манчестър Сити: Едерсън, Уокър, Компани, Отаменди, Зинченко, Фернандиньо, Де Бройне, Силва, Стърлинг, Сане, Жезус.

Сток Сити - Манчестер Сити. Обзор матча от ФУТБОЛЬНЫЕ ОБЗОРЫ на Rutube.