Марек шокира шампионите

Марек Юнион - Ивкони (Дупница) поднесе сензацията във втория кръг от 1/4-финалите в Суперлигата, след като се наложи с 3:0 (25:21, 25:22, 25:20) над Нефтохимик 2010 (Бургас) в Спортна зала в Дупница. Така двата отбора си размениха по една домакинска победа, а третият решаващ мач на 19 март (понеделник) ще реши полуфиналиста в серията.

Срещата започна оспорвано, но домакините успяха да дръпнат в резултата, запазиха минимална преднина до края на гейма и поведоха. Втората част отново беше изключително интригуваща , където двата отбора отново се гонеха в резултата, но волейболистите на Марек бяха безапелационни в края. В последния гейм момчетата на Иван Тасев започнаха уверено и поведоха с 21:15 срещу шампионите. В края гостите от Бургас успяха да стопят разликата до 20:23, но нищо повече от това.

Катбарт Малинга заби 20 точки (1 ас, 2 блока, 55% ефективност в атака, 16% перфектно и 47% позитивно посрещане), а Станислав Величков добави още 11 точки (1 ас, 50% ефективност в атака, 31% перфектно и 44% позитивно посрещане) за успеха на Марек.

За шампионите от Нефтохимик Валентин Братоев записа 10 точки (1 ас, 32% ефективност в атака, 26% перфектно и 65% позитивно посрещане), а близнакът му Георги Братоев добави още 9 точки (1 ас, 4 блока, 57% ефективност в атака).

МАРЕК ЮНИОН ИВКОНИ (ДУПНИЦА) - НЕФТОХИК 2010 (БУРГАС) 3:0 (25:21, 25:22, 25:20)

МАРЕК: Георги Топалов, Димитър Дулчев 6, Катборт Малинга 20, Станислав Величков 11, Борислав Апостолов 4, Преслав Йорданов 9 - Георги Михайлов-либеро (Станислав Станков)
Старши треньор: ИВАН ТАСЕВ
НЕФТОХИМИК: Георги Братоев 9, Жани Желязков 6, Валентин Братоев 10, Георги Петров 1, Николай Къртев 8, Илия Петков 5 - Теодор Салпаров-либеро (Денис Карягин, Димо Димов, Петър Христов 3)
Старши треньор: НАЙДЕН НАЙДЕНОВ.