ЦСКА срази Хебър в Пазарджик и изравни серията (снимка)

ЦСКА изравни 1/4-финалната серия с Хебър. Тази вечер в зала "Васил Левски" в Пазарджик "червените" се наложиха с 3:0 (25:20, 25:20, 25:21) пред 1650 зрители в зала "Васил Левски " Така трети мач в петък ще излъчи полуфиналиста.

ЦСКА започна много нахъсано срещата, имаше леко предимство в по-голяма част от първия гейм и поведе. „Червените“ играха с много по-малко грешки в сравнение с първия мач в София, бяха стабилни на посрещане. В състава на Хебър Петър Бъчваров смени Венцислав Трифонов.

Във втората част картината на полето не се промени. Гостите разклатиха посрещането на домакините, блокадата на ЦСКА също работеше във важните моменти.

Играчите на Хебър сякаш не вярваха, че имат възможност да приключат серията. В третия гейм домакините имаха предина от 2 точки при 9:7, но „червените“ направиха 5 поредни точки при добра серия от сервис на Венци Георгиев и обърнаха развитието. Този гейм бе най-оспорван.

Яни Георгиев записа 15 точки (4 блокади), Ивайло Стефанов (2 аса) и Тодор Костов (2 аса) завършиха с по 12 за ЦСКА.

За Хебър Александър Ляфтов записа 16 точки (1 ас, 1 блокада), Минчо Минчев добави 13 (1 ас, 1 блокада).

ХЕБЪР (ПАЗАРДЖИК) - ЦСКА 0:3 (20:25, 20:25, 21:25)
ХЕБЪР: Любомир Агонцев 1, Минчо Минчев 13, Мартин Симеонов 7, Александър Ляфтов 16, Венцислав Трифонов 3, Мартин Палийски 4 - Ивайло Лалов–либеро (Любослав Симеонов 1, Костадин Бишуров, Иван Тасев, Петър Бъчваров)
Старши треньор: АТАНАС ПЕТРОВ
ЦСКА: Владимир Станков 1, Венцислав Георгиев 9, Яни Георгиев 15, Ивайло Стефанов 12, Христо Цветанов 7, Тодор Костов 12 - Мартин Божилов-либеро
Старши треньор: АЛЕКСАНДЪР ПОПОВ.