Локомотив (Москва) мина през поредна гара по трасето към титлата

Локомотив (Москва) почти сигурно приключва с участието си в Лига Европа, но пък стремително върви към шампионската титла в руския елит. Днес “железничарите” сразиха Урал с 2:0 като гости и осем кръга преди края отново имат 8 точки аванс пред ЦСКА (Москва) и Спартак (Москва).

Столичани решиха всички в рамките на четири минути в началото. В 11-ата Антон Миранчук заби хубав гол с шут под гредата, а в 15-ата минута Мануел Фернандеш удвои от дузпа. След това за отбора на Юрий Сьомин беше лесно да задържи преднината си.

Българският халф Николай Димитров беше титуляр за домакините, но в 60-ата минута беше заменен. Урал е 11-и в класирането, като има само точка в последните си шест мача за първенство.

В четвъртък Локо приема Атлетико Мадрид в реванш от 1/8-финалите в Лига Европа, но шансовете за продължаване напред са нищожни след загубата с 0:3 в Испания.