Тренто излъга Верона в първия 1/4-финал (видео + снимки)

Отборът на Диатек Трентино (Тренто) успя да излъже Калцедония (Верона) с 3:2 (25:23 25:17, 19:25, 24:26, 15:13) в първата 1/4-финална среща от плейофите в италианската Суперлига.

Домакините от Тренто поведоха с 2:0 гейма, но възпитаниците на Николай Гърбич успяха да изравнят резултата до 2:2 гейма. Волейболистите на Верона поведоха с 12:11 в тайбрека, но трентинци измъкнаха драматично петата част с 15:13, а с това спечелиха и мача.

Бившият волейболист на Верона Урош Ковачевич заби 25 точки (2 блока, 58% ефективност в атака, 8% перфектно и 33% позитивно посрещане) за успеха на Тренто, а Лука Ветори добави още 16 точки (1 ас, 43 % ефективност в атака).

Американецът Томас Джаешке бе най-резултатен за Верона с 18 точки (3 аса, 3 блока, 48% ефективност в атака, 19% перфектно и 38% ефективност в атака). Тончек Щерн добави още 16 точки (1 ас, 1 блок, 41% ефективност в атака).

Българският национал Алекс Грозданов остана резерва за Верона и не се появи в игра.

Втората среща между двата обора ще се играе на 18 март. Играе се до 3 победи.

ДИАТЕК ТРЕНТИНО (ТРЕНТО) - КАЛЦЕДОНИЯ (ВЕРОНА) 3:2 (25:23 25:17, 19:25, 24:26, 15:13)

ТРЕНТО: Симоне Джанели 5, Лука Ветори 16, Урош ковачевич 26, Филипо Ланца 12, Едер Карбонера 9, Яна Казамерник 10 - Даниеле Де Пандис-либеро (Никалъс Хоуг 5, Айдън Зингел, Матео Киапа-либеро)
Старши треньор: АНДЖЕЛО ЛОРИНЦЕТИ
ВЕРОНА: Лука Спирито 2, Тончек Щерн 16, Томас Джаешке 18, Стивън Маар 1, Ален Пайенк 5, Емануеле Бирарели 3 - Никола Пезарези-либеро (Стефано Менгоци 8, Томас Фриго-либеро, Федерико Марета, Мохамаджавад Манавиджавад 8)
Старши треньор: НИКОЛА ГЪРБИЧ.