Гол от 40 метра вдъхнови Ботев за впечатляващ обрат (видео)

Отборът на Ботев (Пловдив) записа изключителен обрат срещу Верея (Стара Загора). Играчите на Николай Киров спечелиха трите точки, след като губеха с 0:2. Головото шоу и крайното 4:2 дойде благодарение на страхотната игра на "канарчетата" в атака.

Самата среща започна мечтано за новото попълнение Венцислав Христов, който се разписа на два пъти до 18-ата минута на "Трейс Арена". В 37-ата минута Жоао Пауло вкара фамозен гол от 40 метра, който вдъхнови "жълто-черните". В началото на втората част Диого Кампос направи 2:2. След това попадение тимът на Благомир Митрев тотално изгуби баланс в играта си и логично Тодор Неделев и Стивън Петков се разписаха за важния успех на Ботев (Пловдив).

Това бе прекрасен подарък за тима. Както е известно, славният клуб днес празнува своя 106-и рожден ден.

Първият удар в срещата дойде в 6-ата минута. Новото попълнение на домакините Венцислав Христов стреля, но кълбото излезе в аут. Секунди по-късно обаче новият нападател на “сините” наказа Ботев. Централният бранител на гостите Димитър Пиргов направи груба грешка, продължавайки кълбото назад в собственото си наказателно поле, където най-съобразителен се оказа именно Христов, който с лекота вкара първия си гол с екипа на Верея.

В 18-ата минута Пиргов направи нова грешка, след като се подхлъзна в много лош момент. От тази ситуация се възползваха играчите на Благомир Митрев. Опитният Георги Андонов проби отдясно и центрира страхотно в наказателното поле, където Венци Христов бе над всички. Опитният таран с глава матира Иван Чворович.

В 32-ата минута Йордан Минев центрира в наказателното поле на домакините, там Диого Кампос се пребори за кълбото, което попадна в краката на Жоао Пауло. Атакуващият футболист шутира веднага, но твърде неточно. Пет минути по-късно бразилецът избухна! Бившият играч на Лудогорец се разписа във вратата на Пламен Колев с удар от над 40 метра.

Секунди преди края на първата част Тодор Неделев пробва късмета си от пряк свободен удар, но този път стражът на домакините се намеси добре.

Второто полувреме започна мечтано за "жълто-черните". В 48-ата минута Пауло проби отляво, след което майсторски намери Диого Кампос, който с глава направи резултата 2:2.

В 57-ата минута резервата Стивън Петков можеше да се разпише, но шутът му бе спасен от Колев. В 72-ата минута и Тодор Неделев се появи на сцената. Голямата звезда на "канарчетата" получи възможност да стреля от пряк свободен удар, националът не сбърка и вкара своя осми гол от началото на сезона в елита.

В 84-ата минута Лазар Марин проби мощно по левия фланг и центрира остро по земя в наказателното поле към Стивън Петков. За младия футболист остана най-лесното, а именно да запише името си сред голмайсторите.

В последните секунди на сблъсъка първо Жоао Пауло, а после и Антон Огнянов шутираха от дистанция, но до промяна на резултата не се стигна.

Играчите на Николай Киров приемат Дунав в последния кръг от редовния сезон в Първа лига, а Верея гостува на Септември (София).