Раул Гарсия поведе Атлетик Билбао към успеха (видео)

Отборът на Атлетик Билбао постигна победа с 2:0 над Леганес в домакинството си от 28-ия кръг на Примера дивисион. Баските решиха всичко още през първото полувреме, а героят в мача бе ветеранът Раул Гарсия, който наниза и двете попадения за своя тим в 10-ата и 17-ата минута.

Атлетик поведе в резултата в 10-ата минута, когато Оскар де Маркос центрира остро в наказателното поле, вратарят Иван Куеяр излезе неразчетено и Раул Гарсия с глава прати топката в мрежата.

В 17-ата минута отново Раул Гарсия бе забравен в пеналта при едно центриране, първият му удар не се получи и уцели тялото на защитник, но топката се върна в краката му и при втория опит той бе далеч по-прецизен, за да удвои преднината на своя тим.

Така Атлетик излезе на 12-ата позиция в класирането с 35 спечелени точки. Леганес пък се намира на 15-ото място с 33 спечелени точки до момента.