Интер и Наполи със самоубийствено реми (видео)

Отборите на Интер и Наполи не успяха да излъчат победител в срещата помежду си от 28-ия кръг на Серия "А". Двубоят на "Джузепе Меаца" приключи без попадения - 0:0. Този резултат обаче не бе особено добър и за двата тима. Домакините пропуснаха да се изкачат в топ 4, а гостите пък официално сдадоха първото място в класирането, където вече се настани Ювентус, който е с точка повече и мач по-малко в актива си.

Домакините започнаха мача с Мауро Икарди на върха на атаката, а от по-задни позиции го подкрепяха Иван Перишич, Рафиня Алкантара и Антонио Кандрева.

Наполи пък традиционно заложи на трио в предни позиции в лицето на Дрис Мертенс, Хосе Кайехон и Лоренцо Инсиние. В средата на терена пък започнаха Марек Хамшик, Жоржиньо и Алан Маркес.

Преди началото на срещата бе отбелязана 110-ата годишнина от създаването на Интер, а след това имаше и минута мълчание за починалия преди седмица Давиде Астори.

В 3-ата минута Наполи организира опасна контраатака, завършила с далечен удар на Лоренцо Инсиние покрай вратата.

В 15-та минута гостите имаха нов шанс пред вратата на Самир Ханданович, но ударът по земя на Хамшик бе твърде слаб, за да затрудни вратаря.

Наполи продължава да владее повече топката и в 25-ата минута отново Хамшик се озова на стрелкова позиция, но този път не намери очертанията на вратата.

Първата възможност за домакините дойде в 37-ата миунта, когато Антонио Кандрева се освободи пред наказателното поле и стреля мощно, но до гредата.

Първото полувреме завърши с нов далечен удар на Хамшик, който обаче по никакъв начин на затрудни Ханданович.

В 48-ата минута Интер бе близо до откриване на резултата, когато след центриране от фаул Милан Скриняр стреля с глава и нацели гредата.

Наполи обаче отговори почти мигновено, като в 51-ата минута Инсиние отправи страхотен шут, който премина опасно близо до гредата.

Минута по-късно събитията отново се пренесоха пред вратата на Хосе Рейна, където Калиду Кулибали не бе особено убедителен при едно центриране и за малко да си вкара автогол.

В 67-ата минута Инсиние направи нетипичен пропуск. Той получи великолепен извеждащ пас на скорост, но реши да опита техничен прехвърлящ удар, който никак не се получи и Наполи пропиля поредна добра голова възможност.

В 70-ата минута Мертенс отправи далечен удар по земя, който мина опасно бизо до вратата, но все пак в аут.

В 78-ата минута Едер и Икарди комбинираха добре в половината на Наполи и бразилецът стреля от около 25 метра, но право в ръцете на Рейна.

В крайна сметка мачът приключи без голове и без победител, като Наполи вече е 2-ри с актив от 70 точки. Интер пък остава на 5-ото място с 52 точки в актива си.