Бдин взе дербито на Северозапад

Видинският Бдин победи гостуващия му Първа атомна (Козлодуй) с 1:0 в мач от 16-ия кръг на Северозападната Трета лига. Двубоят бе дербито на кръга, тъй като съперниците са втори и трети в класирането.

Единственото попадение реализира Денис Георгиев в 10-ата минута, когато избяга от засадата и шутира неспасяемо от десетина метра. Гостите бяха по-организираният тим, повече атакуваха, но акциите им завършваха предимно с центрирания, при които вратарят Ивайло Сайков нямаше проблеми.

Бдинци, на чиято резервна скамейка бяха само юноши, действаха по-затворено и на контраатаки. В 43-ата минута капитанът Ивайло Иванов уцели гредата от фаул. Опасни удари отправиха още Тони Цветков и голмайсторът Георгиев.