"Моряците" потънаха край бреговете на Калабрия

Отборът на Кротоне постигна изключително важна домакинска победа над Сампдория в среща от 28-ия кръг в Серия “А”.

Футболистите на Валтер Дзенга се наложиха над “моряците” с 4:1, показвайки убедителна игра през всички 90 минути на срещата. С този положенителен резултат “акулите” вече заемат 17-то място в класирането, излизайки от зоната на изпадащите.

Първата сериозна ситуация в двубоя дойде в 6-та минута. Футболистите на Кротоне достигнаха до ъглов удар след груба грешка в защита на бранителите на Сампдория. От последвалия корнер нападателят на калабрийци Марчело Трота успя да реализира, възползвайки се от добро центриране на Федерико Ричи.

В 13-та минута на срещата феновете по трибуните на “Ецио Шида” отдадоха почит на починалия преди седмица капитан на Фиорентина Давиде Астори.

Десет минути по-късно главният арбитър на срещата Паоло Мацолени отсъди спортна дузпа в полза на домакините за нарушение срещу Андреа Налини. Зад топката застана голмайсторът за Кротоне Марчело Трота, чието изплънение бе спасено от стража на Сампдория Емилиано Вивиано. Румънецът Адриан Стоян бе най-съобразителен при последвалата добавка и направи резултата 2:0 в полза на калабрийци.

В следващите минути футболистите на Валтер Дзенга продължиха да натискат своя съперник. Така се стигна до 37-та минута, в която силен изстрел на Андреа Налини бе избит трудно от Вивиано. Топката обаче попадна в непокрития Марчело Трота, който вкара топката във вратата на Самп за трети път. Първоначално попадението бе отменено заради засада, но след видеоповторение голът на италианеца бе зачетен. Така двата отбора се оттеглиха на почивка при резултат 3:0 в ползва на Кротоне.

Действията на терена не се промениха и през второто полувреме на срещата. Домакините бяха по-настоятелни и затрудняваха бранителите на генуезци при всяка една удобна ситуация. Силен удар на Роландо Мандрагора в 56-та минута прелетя на сантиметри от страничния стълб на вратата зад Емилиано Вивиано.

Минути по-късно Фабио Куалярела отправи първи сериозен удар към стража на Кротоне Алекс Кордас. Последният спаси силния изстрел с вещина, избивайки в ъглов удар. В 70-та минута Дуван Сапата върна “моряците” в срещата, възползвайки се от груба грешка в защита на Марко Капуано. Колумбийският нападател се осовободи от опеката на бранителя още с поемането на топката и не остави шанс на Кордас.

Пет минути преди края на двубоя Кротоне достигна до четвърто попадение след доста нелеп автогол на Емилиано Вивиано. Италианският страж парира изстрел на нападателя на калабрийци Сими, топката се удари в страничния стълб, но при плонжа си стражът бутна кълбото във вратата си.