Невероятни издънки на Левски оставиха "сините" далеч от "червените" (видео)

Невероятни издънки на Левски оставиха "сините" далеч от "червените"  (видео)

Отборът на Левски се сгромоляса на "Георги Аспарухов", като се отдалечи на 10 точки от втория ЦСКА-София преди дербито между двата тима. "Сините" стигнаха само до 1:1 с Етър (Велико Търново) в мач от 25-ия кръг на Първа лига. Играчите на Делио Роси могат само да съжаляват, че пропуснаха трите точки. Първо Николай Кръстев направи невероятна грешка, която даде аванс на гостите в 61-ата минута, а след това Филипе Нашименто пропусна дузпа в последната секунда на четириминутното продължение. Португалецът стреля в аут, като остави тима си с актив от 50 точки на трето място.

Велко Бартович даде аванс на гостите в 61-ата минута, а резервата Сержиу Буш изравни в 71-ата минута.

Левски - Етър@@@Наставникът на домакините Делио Роси направи четири промени от победата с 3:2 над Черно море във Варна. Наказаните Антонио Вутов и Милош Цветкович, както Роман Прохазка и Аймен Белаид бяха сменени от Жерсон Кабрал, Ивайло Найденов, Филипе Нашименто и Холмар Ейолфсон.

Габриел Обертан, който пропусна мача на "Тича" поради травма, бе оставен на пейката. Станислав Костов пък беше извън групата. Капитанът Божидар Митрев все още лекува травма и Николай Кръстев започна на вратата във втори пореден мач. Десен защитник бе Ивайло Найденов, който записва първи минути от ноември 2017 година. Капитанът в този мач Давид Яблонски си партнираше с Ейолфсон в центъра на отбраната. Афонсо Фигейредо, който дебютира през седмицата, записа дебют на "Герена". Жорди Гомес, Нашименто и Кали Тиам бяха халфовете, а Джерсон Кабрал, Паулиньо и Ривалдиньо действаха в атака. Синът на Ривалдо направи дебют пред новите си фенове, след като записа първи минути срещу "моряците".

Левски - Етър@@@"Виолетовите", които търсеха първи успех под ръководството на главния си мениджър Красимир Балъков, излязоха с пет промени от загубата с 1:2 от ЦСКА-София през седмицата. На местата на Яни Пехливанов, Душан Младенович, Даниел Младенов, Аласана Мене и Иван Петков, играеха Пламен Гълъбов, Чавдар Ивайлов, Димо Атанасов, Ивайло Стоянов и Самб Бадара.
Левски - Етър@@@

Още в първите секунди Етър имаше възможност, а във втората минута Кабрал пропусна да се разпише. Той получи отлична топка от Паулиньо, но вместо да стреля във вратата, тръгна да си наглася топката, като се забави и Димо Атанасов изби. Минута по-късно Христо Иванов спаси вратата си от удар на Ривалдиьно. Бразилецът беше изведен от сънародника си в атака, стреля с левия крак, но стражът изби с крак.

Георги Сърмов се контузи още в петата минута, като беше заменен от Мене. В 14-ата минута страхотна странична ножица на Нашименто мина малко над горната греда.

В 31-ата минута Нашименто пропусна след подаване на Фигерейдо. Преди това Кръстев показа добър рефлекс след удар с глава на Бадара, но нападателят беше в засада. Бадара удари горната греда на Кръстев в 37-ата минута, засичайки хубаво центриране на Иван Стоянов, а Кръстев подцени ситуацията, като помисли, че топката ще мине над гредата.

На почивката Роман Прохазка замени разочаровалия Кабрал, а Никола Колев влезе на мястото на Ивайло Чавдаров, който беше заплашен да получи втори жълт картон.

Много силен удар на Прохазка беше избит в 51-ата минута от Иванов. Сержиу Буш смени Ривалдиньо, който е видимо далеч от оптимална форма. Бразилецът се бори, но физически е доста по-назад от своите колеги.

Изненадващо в 61-ата минута гостите излязоха напред в резултата. Това се случи след невероятна грешка на Николай Кръстев, който изпусна топката при центриране на Руменов, а коженото кълбо попадна във Бартович, който вкара в празната врата второто си попадение в Първа лига. Така рекордът на Левски без допуснат гол на "Герена" в шампионата спря след 1051 минути.

Габриел Обертан веднага смени Тиам, а Левски започна да търси равенството, което дойде в 71-ата минута. Тогава Буш вкара своя шести гол в шампионата. Румънецът се пребори с няколко защитници след подаване на Паулиньо и прати топката в мрежата за 1:1.

Нашименто пропусна да донесе пълен обрат в 74-ата минута. "Сините" се хвърлиха още повече в атака, но попадение не падаше, въпреки няколкото мелета пред Христо Иванов.

В последната минута на продължението Паулиньо преодоля Георги Пашов, който направи шпагат в наказателното поле без да играе с топката, бразилецът падна и Ивайло Стоянов правилно посочи бялата точка.

Топката взе Нашименто, а не Прохазка, който принципно изпълняваше дузпите през есента. Бившият футболист на Динамо (Букурещ), който демонстрира самочувствие в тази ситуация, стреля в аут. Защитникът Венцислав Василев се нахвърли върху падналия на земята португалец,

но след това се извини за постъпката си и призна, че дузпа е имало

.

Така Левски се издъни в последното си домакинство от редовния сезон. Освен, че прекъснаха серията си от 11 мача без допуснат гол на своя стадион, "сините" вече нямат най-добрата защита в първенството, тъй като делят първата позиция с Лудогорец. Двата отбора имат по 13 допуснати гола, но шампионите са вкарали 20 попадения повече от столичани.

Тимът на Димитър Димитров-Херо пък вече има

13 точки преднина

пред "сините", които излизат срещу ЦСКА-София другия уикенд.

Етър записа трета точка при Краси Балъков, отборът остана без успех при легендата, а сега предстои домакинство на шампионите на стадион "Ивайло".

ЛЕВСКИ - ЕТЪР 1:1
0:1 Бартович (61)
1:1 Буш (71)

ЛЕВСКИ: Николай Кръстев, Ивайло Найденов, Давид Яблонски, Холмар Ейолфсон, Афонсо Фигерейдо, Кали Тиам, Филипе Нашименто, Жорди Гомес, Паулиньо, Жерсон Кабрал, Ривалдиньо

ЕТЪР: Христо Иванов, Георги Пашов, Пламен Гълъбов, Венцислав Василев, Димо Атанасов, Георги Сърмов,Чавдар Ивайлов, Румен Руменов, Велко Бартович, Иван Стоянов, Самб Бадара