Селтик подчини Рейнджърс в спиращ дъха трилър, в който имаше всичко

Отборът на Селтик направи много важна крачка към 49-а шампионска титла, след като спечели с 3:2 в голямото дерби с Глазгоу Рейнджърс, играно пред над 50 хиляди зрители на “Айброкс”. Срещата от 30-ия кръг на шотландското първенство предложи множество обрати, голям пропуск в края, борба и интрига до последен дъх. “Детелините” доиграха двубоя с човек по-малко след директен червен картон в 57-ата минута при резултат 2:2. Успехът доближи Селтик до седма поредна титла, след като тимът дръпна с девет точки пред Рейнджърс, а и има мач по-малко.

До 11-ата минута двата тима си бяха разменили по едно попадение. Още във втората минута домакините откриха резултата. Дедрик Боята загуби топката, Джош Уиндас шутира над главата и оплете кълбото в мрежата. В 11-ата Томас Рогич изравни с прекрасен фалцов удар от 16 метра - 1:1. Рейнджърс взеха отново преднина в 25-ата минута. Даниел Кандеяш реализира след нова грешка на Боята. Гостите от “Паркхед” натиснаха и след пропуск в 42-ата минута стигнаха до изравняване в 45-ата. Муса Дембеле отбеляза след колебливо изчистване от защитник на Рейнджърс - 2:2.

След почивката двата тима продължиха да предлагат много емоционален футбол. В 57-ата Симунович от състава на гостите беше изгонен за удар с лакът. Въпреки това Селтик стигна до попадение в 68-ата минута, след като секунди по-рано Алфредо Морелос изпусна да вкара за Рейнджърс. Резервата Одсън Едуард реализира от 14 метра с хубав фалцов изстрел по диагонала. В края домакините изпуснаха да стигнат до реми. В 87-ата Морелос удари греда, като стреля от три метра. Много специалисти оцениха пропуска като “пропуска на сезона” в Шотландия.