Понякога и две дузпи не стигат за победа

Отборите на Сасуоло и СПАЛ 2013 завършиха при резултат 1:1 в мача помежду си от 28-ия кръг на италианската Серия “А”.

В 27-ата минута Мирко Антенучи успя да промуши топката между краката на вратаря на Сасуоло Андреа Консили с шут от съвсем близко разстояние - 0:1.

Радостта на гостите обаче бе доста кратка, защото още в 31-ата минута резултатът стана 1:1. Точен бе Кума ел Бабакар от дузпа, отсъдена за игра с ръка на Мануел Ладзари след центриране на Матео Политано.

В добавеното време на първата част като по чудо Сасуоло не успя да отбележи втори гол. Първо Политано пропусна дузпа в 46-ата минута, след като стражът Алекс Мерет отрази удара му от бялата точка. Наказателният удар бе отсъден отново за игра с ръка, този път от страна на Алберто Граси. Секунди по-късно пък Бабакар уцели греда.

През второто полувреме резултатът остана непроменен и двата тима остават един до друг в класирането с равни точки - по 24. Сасуоло е 18-и, но и с мач по-малко, докато СПАЛ заема 17-а позиция.