ЦСКА (М) гази с 3:0, Миланов гледа от пейката

Отборът на ЦСКА (Москва) надигра с 3:0 като гост Ахмат (Грозни) в двубой от 22-ия кръг на руското първенство. Александър Головин изведе “армейците” напред в резултата още в 6-ата минута с удар по земя от близко разстояние след хубава атака на столичани, която хвана в крачка отбраната на домакините. В 28-ата минута Витиньо с прецизен шут от границата на наказателното поле изпрати топката в долния ляв ъгъл на стража Виталий Гудиев. В 68-ата минута ветеранът Сергей Игнашевич оформи класическата победа на гостите. Той бе точен с глава след центриране от корнер на Бибрас Натхо.

Българският национал Георги Миланов остана през всичките 90 минути на скамейката на резервите. Халфът е записал участия едва в половината срещи на тима си в Премиер Лигата този сезон и има общо 313 минути по терените на Русия през настоящия шампионат.

Тимът на Виктор Гончаренко временно се изкачи на второ място в класирането, изпреварвайки Краснодар и Зенит. Московчани събраха 41 точки - с 5 по-малко от лидера Локомотив (Москва), който утре гостува на Урал. Ахмат е 10-и с 26 точки.