"Нулев" сезон надвисва над Зенит

Отборът на Зенит продължава с неубедителното си представяне от началото на пролетния полусезон в руската Премиер Лига. Тимът от Санкт Петербург за втори пореден път след подновяването на шампионата на Русия не успя да вкара гол и завърши 0:0 с противника си. Днес това бе Ростов, който бе домакин, а мачът между двата тима беше от 22-ия кръг. В първия пролетен кръг Зенит направи 0:0 на собствения си стадион с опашкаря Амкар (Перм).

Днес питерци все пак бяха много близо до отбелязването на гол в една ситуация в средата на първото полувреме. В 21-ата минута появилият се от пейката още в 11-ата минута на мястото на контузилия се Емануел Мамана в състава на Зенит Антон Заболотний уцели греда.

Тимът на Роберто Манчини, който претърпя поражение от РБ (Лайпциг) с 1:2 като гост в първа осминафинална среща от Лига Европа преди броени дни, заема трето място в класирането на Премиер Лигата с 39 точки. С точка повече на втора позиция е Краснодар, а лидер е Локомотив (Москва) с 46 точки, като “железничарите” утре гостуват на Урал. Във врата на Зенит пък дишат Спартак (Москва) и ЦСКА (Москва), които ще изиграят днес срещите си от кръга. Ростов е девети с 26 точки.

Зенит вече отпадна от турнира за Купата на Русия и по всичко личи, че ще трябва да се бори с нокти и зъби не за титлата на страната, а за място в тройката. Тимът рискува и отпадане и от турнира Лига Европа още на осминафиналната фаза, ако не вдигне нивото в реванша с Лайпциг.