Фантастично! Трансферна цел на Реал Мадрид направи това... (видео)

Вратар стана герой за отбора си с победен гол в 96-ата минута. Това се случи в събота вечерта в Хърватия, където Хайдук (Сплит) излъга с 3:2 у дома Истра 1961 в мач от 25-ия кръг на местното първенство. Дълбоко в добавеното време (96-а минута), при резултат 2:2, стражът на Хайдук Карло Летица се включи в може би последната атака на тима си и изненада колегата си на вратата на Истра, изпращайки топката в мрежата с глава.

Хайдук е втори в класирането на хърватското първенство, на 6 точки зад лидера Динамо (Загреб), докато Истра е на осма позиция (от 10 отбора).

Интересно за отбелязване е, че 21-годишният Карло Летица е трансферна цел на испанския гранд Реал Мадрид, поне според Marca. Испанското издание излезе вчера (преди мача на Хайдук с Истра) със статия за талантливия младок.

Летица е юноша на Хайдук, висок е 2 метра и 2 сантиметра и има мачове за младежките формации на националния отбор на Хърватия.

Попадението на Летица напомни за гола на вратаря на Беневенто Алберто Бриньоли срещу Милан в началото на декември 2017 година. Двубоят завърши 2:2, като Бриньоли донесе първата точка в Серия “А” в историята на клуба с гол с глава в 95-ата минута, като мачът бе и официалният дебют на Дженаро Гатузо начело на “росонерите”.