Голяма драма в Благоевград! Пирин си направи "харакири" срещу ЦСКА-София в 93-ата минута (видео+галерия)

След гол на Радослав Кирилов ЦСКА-София губеше с 0:1 от Пирин до 88-ата минута, но с попадения на Александър Георгиев (88) и Фернандо Каранга (93) червените стигнаха до пълен обрат, запазвайки изоставането си от три точки до лидера Лудогорец.

Футболистите на Стамен Белчев изиграха пореден слаб мач от началото на пролетния полусезон, но трябва да благодарят на слабата физическа подготовка на домакините, които след 70-ата минута буквално спряха да играят и това донесе трите точки на червените. Именно умората в състава на Пирин бе в основата и на двата "червени" гола. При първия играчите на Милен Радуканов закъсняха да затворят Георгиев, който стреля и след рикошет в крак на футболист в зелено топката влетя в мрежата. В 93-ата минута пък Костадин Ничев можеше да изчисти елементарно дълго подаване, но реши да го остави на своя вратар Костов. Каранга се възползва по най-добрия начин от неразбирателството, изпревари стража на домакините и вкара за крайното 2:1.

Гостите наложиха натиск с началния съдийски сигнал и в 6-ата минута можеха да открият резултата, когато Жеферсон центрира към Каранга, който от 5-6 метра с глава стреля над напречната греда.

Пирин - ЦСКА-София@@@

Благоевградчани отговориха с опасен шут на Хендерсън след заучено положение от корнер, който Черниаускас изби в корнер.

В 12-ата минута Хендерсън изведе Кирилов сам срещу вратаря, Жеферсон го фаулира, за което получи жълт картон. Само 180 секунди по-късно Жеферсон извърши нов фаул, спирайки опасна атака на домакините, но реферът Георги Димитров му спести втори жълт картон.

В 25-ата минута орлетата бързо изпълниха фаул отляво, Кирилов бе оставен абсолютно непокрит и се наложи Черниаускас да го пресрещне, последва пас към Преслав Йорданов, който не успя да вкара в мрежата на гостите, тъй като стреля в крак на защитник.

Така се стигна до 30-ата минута, в която Пирин откри резултата. Хендерсън пусна великолепно към Радослав Кирилов, който изпревари Манолев и с диагонален шут под плонжа на Черниаускас отбеляза - 1:0 за благоевградчани.

В 42-ата минута Анте Рениа мина между трима футболисти в червено и шутира мощно от 18-19 метра, но Черниаускас спаси.

До края на полувремето Десподов на два пъти имаше шанс да изпълни пряк свободен удар около границата на наказателното поле, но и двата му шута се спряха в стената.

В началото на втората част гостите опитаха да изненадат Костов с два далечни изстрела, но първият бе спасен от вратаря, а вторият, на Тиаго, излезе в аут.

В 70-ата минута червените бяха близо до изравняване на резултата, когато отбраната на Пирин буквално "замръзна", но първо шут на Каранга бе блокиран, а после и Джеси не изигра положението по най-добрия начин.

След тази ситуация футболистите на Милен Радуканов видимо отпаднаха физически, халфовете и нападателите спряха да се връщат навреме в отбрана и с всяка минута се виждаше, че ще е цяло чудо ако Пирин не допусне гол. Само 120 секунди по-късно отново голмайсторът на гостите не намери целта и пак след удар с глава от близка дистанция.

Мелетата в наказателното поле на благоевградчани обаче следваха буквално през 20-30 секунди и бе видимо, че те ще рухнат всеки момент. Това стана сравнително късно, в 88-ата минута, когато Георгиев вкара след шут по земя и рикошет в крак на бранител. Преди това пък Румен Сандев като по чудо не си отбеляза автогол, стреляйки от 3-4 метра покрай левия страничен стълб на собствената си врата.

Така се стигна до последните секунди до даденото от рефера 3-минутно продължение, когато Ничев пусна над 60-метрово изритване на топката зад гърба си, може би оставяйки го за своя вратар, който му е извикал да го направи. Каранга обаче първи стигна до топката и я чукна покрай Костов за крайното 2:1 за ЦСКА-София.

ПИРИН - ЦСКА-СОФИЯ 1:2