Барса се приготви за Челси с победа на ходом без Меси (видео+галерия)

Отборът на Барселона взе лесна победа с 2:0 при гостуването си на последния Малага в среща от 28-ия кръг на Ла Лига. Всичко се реши в първия половин час на двубоя, когато Луис Суарес (15) и Филипе Коутиньо (28) бяха точни, а Самуел Гарсия (30) получи директен червен картон. Голямата звезда на Барса Лионел Меси не игра, след като днес стана татко за трети път и беше освободен от работния си ангажимент. С успеха каталунците временно дръпнаха с 11 точки пред втория Атлетико Мадрид. Шампионът Реал Мадрид е на цели 15 точки зад "блаугранас". В сряда вечер на "Камп Ноу" пристига Челси за мач реванш от 1/8-финалите в Шампинската лига.

Усман Дембеле получи шанс за изява при отсъствието на Лионел Меси. Филипе Коутиньо влезе на мястото Андрес Иниеста. Хосе Гонсалес подреди състава си в 4-4-2 с Диего Ролан и Юсеф Ен Несири в предни позиции.

Малага - Барселона@@@

Каталунците веднага се пренесоха в половината на южняшкия тим. Акциите им обаче не застрашаваха вратата на Роберто Хименес. В 13-ата "лос кулес" създадоха първата много добра голова ситуация. Коутиньо свърши добра работа в центъра, съдията даде авантаж, а Паулиньо изведе Луис Суарес. Уругваецът финтира бранител и стреля към близкия ъгъл - вратарят Роберто успя да избие.

В 15-ата минута Жорди Алба центрира великолепно отляво, Луис Суарес изскочи между двамата централни защитници и отбеляза с глава от 12 метра, като вратарят дори не помръдна - 0:1. Малага беше единственият отбор, срещу който Лучо нямаше попадение. След този гол номер 9 вече е вкарвал на всички 25 съперника в Примера, срещу които се е изправял.

В 21-ата Самюел Юмтити се включи с топка в крака, намери Суарес, който изведе Паулиньо, а от малък ъгъл бразилецът стреля покрай близката гредата. Паулиньо можеше да погледне и към уругвайския си съотборник, който чакаше топката. В 28-ата Дембеле получи отдясно в наказателното поле, задържа и подаде на първа греда към Коутиньо, който технично насочи с пета, пращайки кълбото в обратния ъгъл - 0:2.

Две минути по-късно Самуел Гарсия влезе грубо в опорния крак на Алба и справедливо получи директен червен картон. Саму нямаше шанс да играе с топката, а левият защитник имаше късмет, че кракът му не остана на земята. В 36-ата "бланкиблаус" можеха да вдъхнат повече увереност на публиката, но Ен Несери пропусна от перфектна позиция. Мануел Итура отне от Паулиньо и центрира отдясно към далечната греда, където Ен Несири стреля с глава, пращайки топката на сантиметри от целта.

В 39-ата Жерард Пике не изби добре, топката попадна у Диего Ролан, който шутира силно над гредата. В 42-ата Паулиньо подаде към Коутиньо, който технично потърси далечния ъгъл - вратарят Роберто плонжира и изби. Като цяло барселонци до голяма степен решиха нещата през първото полувреме и се оттеглиха спокойни на почивка.

Темпото поспадна през второто полувреме. Гостите от "Камп Ноу" продължиха да диктуват темпото. В 48-ата минута Дембеле стреля атрактивно от въздуха. В 55-ата той асистира на Юмтити, но защитникът не насочи точно с глава. Домакините атакуваха по-рядко, а още по-рядко завършваха нападенията си. В 74-ата в игра за барселонци се появи Андре Гомеш, който заигра като десен бек.

В Барселона вече мислят за сряда вечер, когато е битката с Челси. Малагийци изглеждат обречени на изпадане.