Първи реакции след решението за допускане на фенове на Левски на дербито

Карнобат разгроми Тунджа

Футболистите на Карнобат разромиха Тунджа (Ягода) с 6:0 в мач от 20-ия кръг на Югоизточна Трета лига. Този успех изкачи домакините на трето място в класирането. През по-голямата част от мача карнобатлии играха основно в половината на своя противник, а пропуските в завършваща фаза ги лишиха от още по-голяма победа.
До почивката Димитър Петров и Мартин Димитров дадоха преднина от два гола за Карнобат. През втората част Димитров реализира своя втори гол в мача, а освен него се разписа и играещия треньор Георги Калоянов. Местните момчета Ивайло Стойчев и Стефан Василев също записаха имената си сред голмайсторите в срещата, с което предизвикаха бурните аплодисменти на многобройната публиката на стадиона в Карнобат.

Тодор Няголов се контузи в 77-ата минута, като остави съотборниците си с човек по-малко на терена, тъй като вече бяха направени три смени. Дори с десет души Карнобат не допусна пропукване в своите редици. Дебют в Трета лига направи новото попълнение Иван Грингов, който бе сред малцината новопривлечени състезатели през зимната пауза в Карнобат.

Срещата започна с едноминутно мълчание, с което бе почетена паметта на дългогодишния бивш футболист и треньор на Карнобат Иван Желязков Русев. През новата седмица за карнобатлии предстоят две гостувания – на Свиленград и Левски (Карлово).

Следващото домакинство е на 24-ти март срещу Миньор (Раднево).