Септември (София) (U16) - ЦСКА-София (U16)

Челси се върна към победите преди реванша с Барселона (видео)

Челси, който днес отбеляза 113 години от своето създаване, сложи край на серията си от три поредни мача без успех, побеждавайки с 2:1 Кристъл Палас на "Стамфорд Бридж". Вилиан (25') показа, че се намира в много добра форма преди реванша с Барселона от 1/8-финалите на Шампионската лига и откри резултата. Мартин Кели (32') си отбеляза автогол за 2:0, а Патрик ван Анхолт върна едно попадение в самия край. С днешния успех Челси се доближи на две точки зад Тотнъм, който утре гостува на Борнемут.

Оливие Жиру и Н'Голо Канте започнаха като титуляри за домакините. Гари Кейхил също се завърна в центъра на отбраната, но Антонио Рюдигер не бе в групата за днес.

Рой Ходжсън не беше направил нито една промяна в сравнение с мача с Манчестър Юнайтед в началото на седмицата. Уилфред Заха и Мамаду Сако обаче се завърнаха в групата, като крилото се появи в игра за началото на второто полувреме.

Шампионите доминираха тотално през първата част. Вилиан, който отново бе сред най-активните играчи в селекцията на Антонио Конте, откри резултата в 25-ата минута след удар от границата на наказателното поле и рикошет в Томкинс. Това бе пети гол за бразилеца в последните му пет мача. Седем минути след това домакините организираха страхотна атака. Алонсо центрира ниско отляво, Вилиан пропусна топката, която стигна до Азар. Белгиецът пусна към Дзапакоста. Той стреля, Кели се опита да изчисти, но топката рикошира в Хенеси, а след това отново се върна на пътя на бранителя, който си отбеляза автогол.

В самия край на първото полувреме Жиру като по чудо пропусна да вкара трети гол, след като получи от Азар и шутира към опразнената врата, но Томкинс се хвърли на шпагат и малко щастливо успя да изчисти от голлинията. Последва корнер, след който Азар вкара гол, който правилно бе отменен заради засада.

В самото началото на второто полувреме гостите пропуснаха да намалят. Кристенсен сгреши и даде шанс на Сьорлот да стреля отблизо, но топката срещна гредата.

В 51-вата минута Томкинс отново се намеси решаващо в отбрана, след като блокира изстрел на Вилиан от границата на вратарското поле.

В 60-ата минута Вилиан изпълни много добре фаул, прехвърли технично стената, но Хенеси успя да избие. Седем минути след това Жиру отново нямаше късмет, след като хубав негов удар от движение срещна гредата.

Пет минути преди края Сьорлот прати топката във вратата на Куртоа, но попадение не бе зачетено, тъй като преди това бе прозвучал сигнал за нарушение в атака. Повторенията обаче така и не доказаха, че има фаул. В 90-ата минута Кристъл Палас намали, което придаде още по-голяма тежест на това спорно решение. Заха проби добре и върна към Анхолт, който стреля под плонжа на Куртоа за крайното 2:1.

Челси е на пето място, докато Палас е в зоната на изпадащите, на точка от спасителния бряг.