"Царете" се качиха еднолично на трона във Втора лига

Отборът на Царско село се възползва по перфектен начин от грешката на Ботев (Враца), който загуби от Несебър (0:2) по-рано днес. Футболистите на Веселин Великов спечелиха с 3:1 гостуването си на застрашения от изпадане Струмска слава (Радомир) и еднолично оглавиха класирането във Втора лига.

Нещо повече, с новите три точки “царете” събраха 44 и се отдалечиха на три пред врачани, като запазиха аванса си от 6 точки пред Локомотив (София), който продължава да бъде трети в подреждането.

Иначе на градския стадион в Радомир резултатът бе открит още в 3-ата минута, когато точен бе Павел Петков. Секунди по-късно обаче домакините възстановиха равенството чрез Кристиан Тасев.

Отново Петков изведе “царете” напред в резултата, след като се разписа за втори път в 36-ата минута. Крайното 3:1 реализира Георги Нетов с попадението си в 63-ата минута.