100 години ски спорт в България

Локо (Сф) се измъчи с Марица

Отборът на Локомотив (София) постигна много трудна победа над Марица (Пловдив) в мач от 20-ия кръг на Втора лига. "Железничарите" се наложиха с 4:2 над пловдивчани на своя стадион, но въобще не задоволиха с играта си.

Тимът на Младен Додич имаше проблеми след поражението с 0:4, като имаше двама наказани играчи, а в 8-ата минута Джунейт Яшар прехвърли излезлия напред Андрея Ефремов. Пет минути по-късно Александър Александров изравни с глава, а голмайсторът Илия Димитров донесе пълен обрат в 22-ата минута.

Добрата игра на Марица продължи и бившият национал Йордан Христов изравни в 34-ата минута. Късметът обаче беше на страната на домакините, които при следващата атака си върнаха предимството. Този път точен беше Александър Горанов.

През второто полувреме Николай Цветков-Демона оформи крайния резултат в 55-ата минута.

Локомотив остана на трето място с 38 точки, докато Марица е на десето място с 25 точки.

ЛОКОМОТИВ (СОФИЯ) - МАРИЦА (ПЛОВДИВ) 4:2