Моуриньо: Нямахме намерение да играем дефанзивно

Мениджърът на Манчестър Юнайтед бе доволен след успеха в дербито с Ливърпул. “Червените дяволи” спечелиха с 2:1 и се откъсна на пет точки пред днешния си съперник.

“Може да разделим мача на две части - първото полувреме беше за Юнайтед, второто за Ливърпул, но според мен нашето полувреме беше с голове и опасности. През втората част Ливърпул контролираше топката, но ние контролирахме мача. През цялото време имахме контрол и мисля, че заслужихме победата”, коментира Моуриньо.

“Бяхме агресивни през първата част, искахме да контролираме нещата, опитахме се да използваме пространствата и не слабостите, а местата, където съперникът не е толкова добър”, продължи португалецът.

“Срещу Ливърпул, ако играеш слабо, когато владееш топката, може да имаш проблеми. Нямахме намерение да сме толкова дефанзивни след почивката. Това не беше намерението ни за второто полувреме, не мога да кажа, че това беше планът ни. Ливърпул ни притисна в дефанзивна ситуация, но ние запазихме контрола. Не си спомням опасни ситуации пред вратата ни.

Ако някой мисли, че не заслужаваме победата, не ме интересува. Малко съм изморен, имаме мач във вторник. Не ме вълнува какво говорят хората. Момчетата са щастливи, аз съм щастлив,” допълни Жозе.

Той разкри, че Пол Погба, който пропусна двубоя, се е контузил в последния възможен момент и записа с похвали младия халф Скот Мактоминей: “Погба се контузи в последната минута на последната ни тренировка преди мача. Невероятно. Ако бях прекратил заниманието една минута по-рано, той щеше да е здрав.

Мактоминей игра с толкова класа и зрялост. Наистина ме впечатли. Дори в моментите, когато феновете, които подкрепят със сърцето си, го караха да прави нещо, което не беше правилно, той избираше правилното решение”.